غذاهای روسی، انواع غذای روسی غذاهای روسی - طرز تهیه دراچنا روسی
غذاهای روسی,غذاهای روسیه,غذای روسی,طرز تهیه غذاهای روسی,انواع غذاهای روسی,غذای روسی رایج در ایران,آموزش پخت غذای روسی,شیوه تهیه غذای روسی

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن غذا های روسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

غذاهای روسی,غذاهای روسیه,غذای روسی

طرز تهیه غذاهای روسی

مواد لازم غذای روسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

پیازچه خلال شده

یک دسته

100 گرم / 34 کالری

سیر خرد شده

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

گوجه فرنگی پوست گرفته و خرد شده

4عدد

100 گرم / 15 کالری

آرد سبوس دار

3 قاشق غذاخوری

نامشخص

شیر

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 110 کالری

خامه زده شده

دو سوم لیوان

100 گرم / 250 کالری

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

جعفری خرد شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

کره نرم شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 104 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه غذای روسی :

*. آکاایران : فر را روی 180 درجه سانتی گراد یا 350درجه فارنهایت بگذارید. روغن را درماهی تابه ای گرم کنید و پیازچه ها را در آن به مدت سه دقیقه تفت دهید. سیر را اضافه کنید وچند دقیقه حرارت دهید تا زمانی که سیر وپیازچه ها نرم شوند.در این هنگام سیر و پیازچه ها را در کف یک ظرف سرامیکی یا پیرکس که آن را چرب کرده اید.

*. خوب پخش کنید و گوجه فرنگی ها را هم به صورت لایه ای روی آن بپاشید. آرد و شیر را درکاسه ای دیگر آنقدر بزنید تا یکدست شود و خامه را کم کم به آن اضافه کنید، سپس با تخم مرغ هامخلوط کنید. مایع را به مخلوط کره و جعفری اضافه کنید و با نمک و فلفل خوب هم بزنید.

*. در مرحله بعد مخلوط تخم مرغ را روی سبزیجات بریزید و مدت 40-45 دقیقه در فربگذارید، یعنی آنقدر که وقتی چاقو را در داخل آن فشار می دهید آب نداشته باشد. بعد از این که خنک شد، آن را ببرید و در ظرف بچینید.امیدواریم با تهیه این غذاها روسی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص پیازچه :

*. پیازچه غنی از کروم است. کروم نوعی ماده معدنی ضروری است که بدن از آن برای تنظیم گلوکز، سوخت و سازبدن و ذخیره سازی ماکرونوترینت ها استفاده می نماید. در واقع کروم جزئی از فاکتور تحمل گلوکز است.همچنین کروم باعث کاهش کلسترول تام همراه با افزایش کلسترول خوب(HDL) و کاهش تری گلیسیرید می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :