شربت گل سرخ و قند گل
شربت گل سرخ,شربت گل سرخ تازه,شربت گل رز,خواص شربت گل سرخ,خاصیت شربت گل سرخ,فواید شربت گل سرخ,شربت لاغری گل سرخ,طرزتهیه شربت گل سرخ,فایده شربت گل سرخ

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن شربت گل سرخ و قند گل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

شربت گل سرخ,شربت گل سرخ تازه,شربت گل رز

طرز تهیه شربت گل سرخ

 

گل سرخ اخلاق را خوش و مطبوع کرده و باعث گشادگی عروق می شود. همچنین گل سرخ پوست را شاداب کرده و آرامش خاطر ایجاد می کند. سرزمین پهناور ایران مهد رویش دو نوع گل سرخ است :

 

گل سرخ تبریز و گل سرخ قمصر کاشان، که هر کدام از این گلها دارای طبع متفاوتی است. گل تبریز برای تهیه قند گل مناسب است؛ گل سرخ تبریز را در فروردین و اردیبهشت در یک دیگ مسی با قند می سایند.

در دیگ را با یک پارچه ضخیم پوشانده و در معرض آفتاب تابستان روی پشت بام می گذارند تا دیگ حاوی قند و گل به تدریج با اشعه نور خورشید در روزها گرم و شبها سرد شود و معجون طبیعی قند گل تا پایان فصل مهرماه آماده شود.

 

اما برای درست کردن شربت گل :

*. برگ گل سرخ را به مدت چند ساعت می جوشانیم تا آب و عصاره گل غلیظ شده، سپس به آن شکر را افزوده، آن را می پالاییم و با یخ و چند برگ گل سرخ تزئین می کنیم.

*. گل سرخ تبریز و گل سرخ قمصر کاشان، که هر کدام از این گلها دارای طبع متفاوتی است. گل تبریز برای تهیه قند گل مناسب است؛ گل سرخ تبریز را در فروردین و اردیبهشت در یک دیگ مسی با قند می سایند.

*. در دیگ را با یک پارچه ضخیم پوشانده و در معرض آفتاب تابستان روی پشت بام می گذارند تا دیگ حاوی قند و گل به تدریج با اشعه نور خورشید در روزها گرم و شبها سرد شود و معجون طبیعی قند گل تا پایان فصل مهرماه آماده شود.

*. اما برای درست کردن شربت گل: برگ گل سرخ را به مدت چند ساعت می جوشانیم تا آب و عصاره گل غلیظ شده، سپس به آن شکر را افزوده، آن را می پالاییم و با یخ و چند برگ گل سرخ تزئین می کنیم.

 

خواص گل سرخ :

*.  یکی از ویژگی های گل سرخ، خاصیــت ضدافســردگی و نشاط آور آن است که بسیار موردتوجه درمانگران در مکاتب مختلف درمانی قرار گرفته است. در شیوه درمانی عطردرمانی، درمانگر با تجویز اسانس یا روغن این گیاه به بیمار به او کمک می کند تا به مرور بر افسردگی غلبه کرده و این بیماری را پشت سر بگذارد.

*. در این شیوه درمانی، بیمار با بوییدن اسانس گل سرخ در مدت زمان مشخصی در طول روز و در طول یک دوره درمانی که متخصص برای او درنظر می گیرد به درمان می پردازد. گاهی ممکن است این درمان به عنوان درمان اصلی به بیمار توصیه شود و گاهی به عنوان درمان کمکی. در این حالت بیمار با گرم کردن شیشه روغن گل سرخ کمک می کند تا رایحه آن در هوای محل کار یا منزل متصاعد شود و از این هوا استنشاق کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :