طرز تهیه شیک کارامل شکلاتی
بستنی کاراملی را به حالت زیگزاگ داخل لیوان شیشه ای بلند بریزید بستنی شکلاتی را روی آنها بریزید و لیوان ها را داخل فریزر قرار دهید یک تکه بزرگ فویل را با کره چرب

آکاایران: طرز تهیه شیک کارامل شکلاتی


آکاایران: 1-بستنی کاراملی را به حالت زیگزاگ داخل لیوان شیشه ای بلند بریزید. بستنی شکلاتی را روی آنها بریزید و لیوان ها را داخل فریزر قرار دهید.
2- یک تکه بزرگ فویل را با کره چرب کنید و کنار بگذارید. در یک تابه بزرگ، شکر بپاشید تا کف آن را بپوشاند. شعله را روشن کنید تا شکرها آب شوند، در این حالت باید به طور مرتب تابه را تکان دهید تا شکرها نسوزند. حواستان باشد نباید هم بزنید. هنگامی که شکرها در حال آب شدن بودند، شعله را کم کنید و 5 دقیقه دیگر روی حرارت بگذارید بماند تا شکرها کاملا آب و طلایی شوند. شکر طلایی شده را نیز به طور مرتب با قاشق چوبی هم بزنید. با قاشق، شکر مذاب را روی ورقه آلومینیومی چرب شده به شکل 8 دایره بریزید و داخل آن را زیگزاگ بروید تا شبیه توری شود. فورا روی همه آنها کمی نمک بپاشید و کنار بگذارید.
3- هنگام سرو، نیمی از بستنی، شیر، سه قاشق غذاخوری بستنی کاراملی و سه قاشق غذاخوری بستنی شکلاتی را داخل مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. مخلوط را داخل لیوان هایی که از قبل آماده شده اند بریزید و با توری ها شکر تزئین کنید.


.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :