دمنوش پوست پرتقال
روش تهیه دمنوش پوست پرتقال,آموزش دمنوش پوست پرتقال خوشمزه,دمنوش پوست پرتقال,مواد لازم دمنوش پوست پرتقال,طرز تهیه دمنوش پوست پرتقال

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن دمنوش پوست پرتقال را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه 

دمنوش پوست پرتقال,آموزش 

دمنوش پوست پرتقال خوشمزه,

دمنوش پوست پرتقال

طرز تهیه دمنوش پوست پرتقال

 

خواص دمنوش پوست پرتقال

*. : در طب سنتی از خواص درمانی جوشانده پوست پرتقال برای تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب استفاده میشود ، درمان سرفه ، سرماخوردگی ، تسکین استرس و … تنها برخی از خواص درمانی دمنوش پوست پرتقال هستند.

*. دمنوش پوست پرتقال دارای خواص ضد میکروبی ، ضد ویروسی ، ضد باکتری و نیز ضد التهابی است ، پوست پرتقال دارای بافتی چرمی شکل بوده و حاوی غدد روغنی فراوانی است و قرن های بسیاری است که از پوست این میوه و دیگر مرکبات در موارد پزشکی استفاده میشود.

*. محققان میگویند پوست پرتقال مرکز تجمع بسیاری از خواص از جمله خواص آنتی اکسیدانی و آنزیم های اساسی است که در خود پرتقال کمتر وجود دارد.

 

طرز تهیه دمنوش پرتقال :

*. حدود ۱ قاشق غذاخوری پوست پرتقال خرد شده را درون آب جوش بریزید و پس از ۱۵- ۱۰ دقیقه آن را میل کنید.

*. پرتقال و دمنوش پوست پرتقال از بروز سرطان و تومور پیشگیری و نیز با آن مقابله میکند ، سرفه ، آسم ، سرماخوردگی و هر بیماری تنفسی که بر اثر وجود خلط در سینه ممکن است به وجود آید را درمان میکند.

*. اشتها را افزایش میدهد ، باعث تقویت سیستم هاضمه شده و نیز نفخ و حالت تهوع را از بین میبرد ، سیستم گردش خون را بهبود میبخشد ، استرس و تنش های عصبی را تسکین داده و بی خوابی را درمان میکند.

*. از پوست پرتقال برای مصارف آشپزی و در تهیه کیک ها و شیرینی جات و نیز نان ها و موارد بسیاری دیگر استفاده میشود ، پوست پرتقال دارای ویتامین های C و B1 و فولیک اسید ، فلاوونوئید ، آلفاکاروتن و بتاکاروتن است.

 

خواص پرتقال :

*. خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است.

*. اسانس پرتقال را برای ضد عفونی کردن بکار می برند.

*. پرتقال خون را تمیز می کند.

*. پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است.

*. برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است که پوست زردرنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می کند.

 

منبع : برتربن ها

گردآوری : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :