دم کرن انواع قهوه
آموزش دم کرن انواع قهوه,دستور تهیه دم کرن انواع قهوه,تهیه دم کرن انواع قهوه,روش تهیه دم کرن انواع قهوه,دم کرن انواع قهوه خوشمزه,دم کرن انواع قهوه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن دم کردن انواع قهوه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

دم کرن انواع قهوه,دستور تهیه 

دم کرن انواع قهوه,تهیه 

دم کرن انواع قهوه

دستور تهیه دم کرن انواع قهوه

 

*. VACUUM: در این روش از دم کن وکیوم استفاده شده که شامل دو محفظه فوقانی و تحتانی می باشد و توسط یک مـجرا حـاوی فــیلــتر به یکــدیگر متصل شده است..

*.  پودر قهوه در بخش فوقانی قرار داده میشود و آب در بخـش تحتانی. زمانی که آب داغ میشود توسط فشار بــخار بـه بخش فوقـانی آمده و با پودر قهوه ترکیب میشــود. سپس با سرد شدن آب در بـخش تحتانی یک خلاء نسبی ایجاد شده که مجددا آب که اکنون  قهوه آماده نوشیدن میباشد به پایین باز میگردد.

*. PERCOLATOR: در این روش از پرکولیتور استفاده میشود که بارها و بارها آب داغ را از پودر قهوه عبور میدهد.این روش زیاد قهوه مطبوعی در اختیارتان قرار نمیدهد.

*. TURKISH: در ایـن روش از قـهـوه جـوش معمولی استفاده می گردد. برای تــهیه قهوه ترک باید از پودر قهوه ترک بسیار ریز اسـتفاده نمود. ابتدا یـک قاشـق مــرباخوری شکر و یک قاشق مرباخوری قهوه ترک را در یک فنجان آب سرد ریخته و هم بزنید. سپس زیر شعله قرار داده و به محض آنکه قهوه کف کرد از روی شعله آن را بردارید. اگر برای چندین نفر قهوه را سرو می کنید، کف را ابتدا میان فنجانها بطور مساوی تقسیم کرده سپس قهوه را بریزید.

*. ESPRESSO MACHINE: دستگـاه مـخـصـوص تـهـیه اســپرسو و کاپوچینو می باشد. آب داغ با فشار زیاد با قهوه ترکیب می گردد که سبب خارج گشتن کامل عصاره قهوه میگردد. پودر قهوه در این روش باید بسیار ریز باشد.

 

مارکهای معروف قهوه :

*. مارکهای معروف قهوه عبارتند از: MAXWELL، NESTLE ،LAVAZZA ،ILLY ،JACOB

 

خواص قهوه :

*. تب بر است مخصوصا تب های نوبه ای را برطرف می کند.

*. به بدن نیروی کاذب می دهد.

*. سردرد را برطرف می کند.

*. مسمومیت های ناشی از مصرف الکل زیاد را درمان می کند.

*. برای برطرف کردن یرقان مفید است.

*. ادرار آور است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :