قهوه اسپرسو - قهوه اسپرسو و خامه قهوه - espresso cafe
روش تهیه قهوه اسپرسو,قهوه اسپرسو خوشمزه,قهوه اسپرسو,مواد لازم قهوه اسپرسو,طرز تهیه قهوه اسپرسو,درست کردن قهوه اسپرسو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قهوه اسپرسو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

قهوه اسپرسو,قهوه اسپرسو خوشمزه,

قهوه اسپرسو

روش تهیه قهوه اسپرسو

 

*. آکاایران : بنا : قهوه اسپرسو : اسپرسو نوعی قهوه غلیظ است که در اوایل قرن بیستم در میلان ایتالیا ابداع شد ، اسپرسو به وسیله ماشین قهوه ساز و با عبور دادن آب جوش با فشار از میان قهوهٔ آسیاب شده ( به صورت دانه های ریزتر از قهوهٔ معمولی ) تهیه می شود.

*. اسپرسو یک واژه ایتالیایى است به معناى سریع و لایه اى از کف روى این قهوه وجود دارد که به این کف خامه قهوه میگویند ، در اسپرسو ساز آب از داخل محفظه مخصوص با فشار به جوش آور وارد مى شود سپس با دماى بالا از جوش آور خارج مى شود و از نگهدارنده که حاوى قهوه آسیاب شده است عبور مى کند و در انتها قهوه در محفظه مخصوص جمع مى شود و یا به طور مستقیم در فنجان مى ریزد.

*. طرز تهیه : مخزن مخصوص دستگاه اسپرسو را با قهوه اسپرسو پرکنید ، مخزن را در جای مخصوص قرار دهید سپس کلید را روشن کنید ، به اندازه ای که میخواهید در فنجانی کوچک و بدون شیر سرو کنید ، قهوه اسپرسو را حتماً باید با خامه قهوه ای کاراملى رنگی که نشانه اصالت اسپرسو است میل کنید.

 

خواص قهوه :

*. گرد قهوه برای سوختگی ها مفید است.

*. قهوه ضد افسردگی است.

*. مقاومت ورزشکاران رازیاد می کند.

*. برونش ها را باز می کند برای مبتلا یان به بیماری آسم مفید است.

*. برای برطرف کردن تب یونجه مفید است.

*. از کرم خوردگی دندان جلوگیری می کند.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :