دستور تهیه 

قهوه مکزیکی

طرز تهیه قهوه مکزیکی

 

مواد لازم قهوه عسلی مکزیکی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پودر قهوه 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 2 کالری
اب 1 لیوان 100 گرم / 0 کالری
شیر 1 لیوان 100 گرم / 110 کالری
عسل 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 288 کالری
دارچین مقداری 100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه قهوه عسلی مکزیکی :

*. آکاایران : پودر قهوه را با 1 لیوان اب مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، با حرارت ملایم قهوه و اب را انقدر مخلوط کنید تا شروع به جوشیدن کند ، وقتی بجوش امد سریع از روی حرارت بردارید  ( قهوه نباید بجوشد ).

*. شیر را روی حرارت قرار دهید تا به جوش اید ، پس از به جوش امدن شیر را از روی حرارت بردارید و با مقداری دارچین مخلوط کنید سپس با همزن برقی آنقدر بزنید تا کف کند.

*. درون لیوان سرو قهوه اماده را با عسل مخلوط کنید سپس کف شیر را به آرامی روی قهوه بریزید و روی ان کمی پودر قهوه بپاشید سپس سرو کنید.

*. نکته ها : میتوانید عسل را کف فنجان ریخته و قهوه را رویش بریزید ، بجای کف قهوه از خامه نیز میتوانید استفاده کنید ، در صورت تمایل بجای پودر قهوه روی کف شیر پودر دارچین بپاشید.

 

خواص دارچین :

*. کاهش اثرات منفی غذاهای پرچرب. رژیم غذایی پر دارچین می تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد. دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود. دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد . بهترین دارو برای دردهای عضلانی است . به عنوان تب بر استفاده می شود.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

قهوه مکزیکی
4 (72%) 39 رای