قهوه ترک - طرز تهیه قهوه ترک عالی خوش طعم
طرز تهیه قهوه ترک روی گاز,طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش,طرز تهیه قهوه ترک با شیر,طرز تهیه قهوه ترک با دستگاه,طرز تهیه قهوه ترک غلیظ,طرز تهیه قهوه ترکی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قهوه ترک را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه قهوه ترک روی گاز,طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش,طرز تهیه قهوه ترک با شیر

طرز تهیه قهوه ترک روی گاز

 

*. بنا : پس از اسیاب کردن قهوه باید پودری یکدست داشته باشید ؛ پودر دانه های قهوه ترک باید کاملا ریز و یکدست اسیاب شده باشند.

*. برای تهیه بهترین نوع قهوه ترک باید 1 قاشق چایخوری پودر قهوه را با 1 فنجان اب بسیار سرد مخلوط کنید ( با اب سرد کف خامه ای خوبی روی قهوه ایجاد میشود  ) ، اگر تمایل دارید که شکر هم اضافه کنید باید از پودر شکر یا شکرهایی که زود حل میشوند استفاده نمائید.

*. قهوه ترک در 4 نوع سرو میشود : قهوه ساده بدون شکر ، قهوه با نصف قاشق چایخوری شکر ، قهوه با یک قاشق چایخوری شکر و قهوه با شکر بسیار زیاد.

*. برای اماده سازی قهوه ترک ابتدا پودر قهوه + اب سرد + شکر ( در صورت تمایل ) را داخل قهوه جوش بریزید سپس ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید ، به ارامی با قاشق مواد را مخلوط کنید ، پس از اینکه مواد خوب مخلوط شدند قاشق را خارج کنید و منتظر بمانید تا قهوه به جوش بیاید.

*. پس از اینکه قهوه شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت بردارید ، اگر قهوه بجوشد دیگر خامه ای روی ان نخواهید داشت ، قهوه را درون فنجان بریزید و سرو کنید.

*. نکته : قهوه ترک را با 1 لیوان اب سرد سرو کنید ، اب سرد را قبل از نوشیدن قهوه مصرف میکنند تا طعم دهان تازه شده و مزه قهوه قوی تر حس شود.

*. میتوانید برای داشتن قهوه ای با طعم قوی تر قهوه را پس از به جوش امدن از روی حرارت بردارید و پس از چند ثانیه مجدد روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، این عمل را 3 بار تکرار کنید تا طعم قوی تری داشته باشید.

 

قهوه مضراتی هم دارد :

*. با تمام این حرف ها نمی توان گفت که قهوه سرآمده تمام نوشیدنی هاست. برخی از آثار آن زیان آور هستند :

*. مصرف کافئین، آزاد شدن هورمون استرس را با خود به دنبال دارد. اگر شما فرد پر استرس یا مضطربی هستید، بهتر است که مصرف قهوه تان را کاهش دهید.

*. قهوه گوارش را سرعت می بخشد. بنابراین افرادی که رودۀ حساسی دارند، باید از نوشیدن قهوه اجتناب کنند.

*. قهوه ترشح اسید معده را نیز افزایش می دهد: اگر مبتلا به رفلاکس معد-مری، ورم معده یا زخم معده هستید، حواس تان به میزان قهوه ای که می نوشید، باشد.

*. قهوه جذب آهن توسط بدن را نیز کم می کند. بنابراین نوشیدن قهوه به کسانی که مبتلا به کم خونی هستند، توصیه نمی شود.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :