اسموتی میوه - طرز تهیه اسموتی میوه ای مخلوط
آموزش اسموتی میوه,دستور تهیه اسموتی میوه,تهیه اسموتی میوه,روش تهیه اسموتی میوه,اسموتی میوه خوشمزه,اسموتی میوه,مواد لازم اسموتی میوه,طرز تهیه اسموتی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن اسموتی میوه مخلوط را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

اسموتی میوه,دستور تهیه 

اسموتی میوه,تهیه 

اسموتی میوه

طرز تهیه اسموتی میوه

 

مواد لازم اسموتی میوه مخلوط :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

موز

1 عدد

100 گرم / کالری

ناناس خرد شده

1/2 لیوان

100 گرم / 45 کالری

هلو

2 عدد

100 گرم / 33 کالری

یخ

1/2 لیوان

100 گرم / 0 کالری

آب یا آب میوه

1 لیوان

نامشخص

 

طرز تهیه اسموتی میوه مخلوط :

*. هلو را پوست بکنید و خرد کنید و به همراه تکه های یخ ، آب ، تکه های آناناس و موز خرد شده داخل مخلوط کن بریزید و بزنید تا یکدست شود سپس اسموتی آماده را داخل لیوان بریزید و با برش های میوه تزیین کنید.

*. نکته ها : اسموتی نوشیدنی خنک و کم کالری ای مشابه یخ در بهشت است ، در این نوشیدنی که شکلی پوره مانند و یخی دارد از شکر استفاده نمیشود.

 

آموزش 

اسموتی میوه,دستور تهیه 

اسموتی میوه,تهیه 

اسموتی میوه

طرز تهیه اسموتی میوه

 

*. بهتر است از میوه های یخ زده استفاده کنید ، هرچه مقدار یخ یا میوه در اسموتی بیشتر باشد اسموتی سفت تر و پوره ای تر میشود ، در صورت تمایل میتوانید مقداری شکر نیز به اسموتی تان اضافه کنید.

 

خواص هلو :

*. در واقع هر یک عدد هلوی متوسط حدود 8 تا 10 میلی گرم ویتامین C به بدن می رساند که معادل 10 تا 12 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را تأمین می کند. هر چقدر که هلویتان قرمز-نارنجی تر باشد یعنی اینکه میزان فلاوونوئیدهای آن بیشتر است. این آنتی اکسیدان برای بهبود عملکرد ویتامین C در بدن لازم و ضروری است.

*. باید بدانید که ویتامین C از بدن در برابر بیماری های ویروسی و باکتریایی محافظت کرده و باعث جذب بیشتر آهن می شود. این ویتامین همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به رادیکال های آزاد اجازه نمی دهد که به سلول های پوست آسیب بزند.اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان را برای فصل سرما بیش از پیش قوی کنید این روز ها زیاد هلو نوش جان کنید.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :