اسموتی وانیل و خامه
آموزش اسموتی وانیل و خامه,دستور تهیه اسموتی وانیل و خامه,تهیه اسموتی وانیل و خامه,روش تهیه اسموتی وانیل و خامه,اسموتی وانیل و خامه خوشمزه
 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن اسموتی وانیل و خامه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

اسموتی وانیل و خامه,دستور تهیه 

اسموتی وانیل و خامه,تهیه 

اسموتی وانیل و خامه

اسموتی وانیل و خامه خوشمزه

مواد لازم اسموتی وانیل و خامه برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

یخ خرد شده

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

ستنی وانیلی

یک فنجان

100 گرم / 190 کالری

پودر شیر

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

خامه صبحانه

یک فنجان

100 گرم / 250 کالری

وانیل

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

روش تهیه اسموتی وانیل و خامه :

*. آکاایران : برای تهیه این اسموتی ابتدا معلوم میکنیم یه از چه نوع وانیلی استفاده میکنیم. اگر از وانیل تازه استفاده یردیم یه البته خیلی در دسترس نیست، نصف یک قاشق یافی است.

*. اما برای استفاده از وانیل مایع سیاه یا پودری به این روش استفاده میکنیم؛ اگر وانیل مایع سیاه داشتیم تا 2 قاشق چای خوری مجاز به استفاده از آن هستیم اما اگر از وانیل پودری استفاده بردیم.

*. به نصف قاشق چای خوری یفایت میکنیم. تمام مواد را داخل میکسر ریخته تا جایک یه یکدست شوند، اجازه می دهیم به هم بخورند سپس داخل لیوان های مختلف ریخته و با یک شاخه وانیل آن را تزئین میکنیم.

خواص خامه :

خامه جزو لبنیات است یا جزو چربی هاست؟

*. خامه از نظر فرآیند تولیدش جزو فرآورده های لبنی است و مانند سایر اعضای خانواده اش سفید رنگ است اما به دلیل میزان چربی بالا و از نظر گروه بندی برحسب ریزمغذی ها و موادی که تا حدودی انرژی را از مواد چرب تامین می کنند، در گروه چربی ها دسته بندی می شود. در مورد کره و سرشیر هم همین طور است.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :