طرز تهیه فوت دم کردن قهوه ترک
مراحل و ترفندهای دم کردن قهوه ترک به اندازه ی هر فنجان یک قاشق مرباخوری سر پُر قهوه ترک داخل قهوه جوش بریزید بسته به میزان شیرینی دلخواه,قند یا شکر اضافه کنید ب
آکایران :قهوه ی ترک معطر یک قاشق مرباخوری سر پُر برای هر فنجان
یک تا سه حبه قند و یا یک قاشق چای خوری شکر برای هر فنجان یک قاشق چای خوری
یک فنجان آب (پیمانه: فنجان قهوه ترک)
X

مراحل و ترفندهای دم کردن قهوه ترک
به اندازه ی هر فنجان یک قاشق مرباخوری سر پُر قهوه ترک داخل قهوه جوش بریزید. بسته به میزان شیرینی دلخواه، قند یا شکر اضافه کنید. به اندازه ی هر فنجان قهوه، یک فنجان آب بریزید. تا وقتی که شکر خوب حل شود، محتوی داخل قهوه جوش را بهم بزنید. قهوه جوش را روی کوچک ترین اجاق گاز و با کمترین دما بگذارید تا به آرامی قوام بیاید. قهوه را تنها نگذارید و هر از گاهی چشمی به آن بیاندازید.
بنا : برای قهوه، “پیمانه” فنجانی هست که قرار است قهوه داخل آن سرو شود. در ضمن آب معمولی (شیر آب) برای دم کردن قهوه مناسب است.
نکته: وقتی با کمترین حرارت و بدون بهم زدن بگذارید قهوه دم بکشد، تفاوت بسیاری خواهد داشت. ترفند فوم دار شدن قهوه ترک، حرارت کم و آرام دم کشیدن قهوه است.
بعد از اینکه قهوه شروع به فوم دادن کرد، با قاشق فوم را بردارید و داخل فنجان بریزید. تا دو سه بار این کار را می توانید انجام دهید (بسته به میزان فومی که می خواهید داخل فنجان باشد) اگر دو یا چند فنجان دارید، تقسیم کردن فوم بین فنجان ها، همه را خوشحال خواهد کرد! وقتی قهوه تان ظاهری شبیه کارامل پیدا کند، یعنی دیگر آماده است. فوم های باقی مانده را که داخل فنجان ها ریختید حالا وقت آن رسیده که قهوه را داخل فنجان ها بریزید.
دوست داشتنی ترین وقت رسیده و می توانید در گوشه ای دنج و یا در هم صحبتی با دوست تان قهوه را نوش جان کنید.

آکاایران: طرز تهیه فوت دم کردن قهوه ترک


,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :