طرز تهیه 6 شربت گیاهی تابستانی
روش تهیه شربت گیاهی تابستانی,شربت گیاهی تابستانی خوشمزه,شربت گیاهی تابستانی,مواد لازم شربت گیاهی تابستانی,طرز تهیه شربت گیاهی تابستانی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن شربت های تابستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه 

شربت گیاهی تابستانی,شربت گیاهی تابستانی خوشمزه,شربت گیاهی تابستانی

طرز تهیه شربت گیاهی تابستانی

 

*. با فرا رسیدن فصل تابستان بازار نوشیدنی های خنک داغ می شود و همه به تهیه و خرید این نوشیدنی ها روی می آورند و در این بین افرادی هستند که به دلیل اهمیت دادن به سلامت خود، نوشیدنی های گیاهی و خانگی را به نوشیدنی های صنعتی ترجیح می دهند.

*. بسیاری از این نوشابه های طبیعی وقتی به شیوه صحیح تهیه و مصرف می شود نه تنها مانند نوشابه های صنعتی سلامت بدن را تهدید نمی کند بلکه حتی خواص بسیار مفیدی دارد برای مثال برخی از آنها تقویت کننده، برخی آرام بخش و دسته ای نیز حتی تاثیر درمانی دارد.

 

*. طرز تهیه برخی از این نوشیدنی های گیاهی سالم و مفید که برای فصل گرم تابستان و پیشگیری از گرمازدگی نیز سودمند است، به شرح زیر است :

 

شربت ریحان :

*. برای تهیه این نوشیدنی مقداری شربت آب قند رقیق را با دو فنجان برگ ریحان خرد شده مخلوط کنید، داخل ظرف درداری بریزید و به مدت یک ساعت در ظرف را ببندید. بعد از آن مایع را صاف کنید و سپس در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده نوشیدن شود.

 

شربت استوقودوس :

*. برای تهیه این نوشیدنی سه قاشق گل تازه استوقودوس را به مقداری شربت آب قند رقیق اضافه کنید و پس از یک ساعت شربت را صاف و خنک کنید. شربت استوقودوس شما برای نوشیدن آماده است.

 

شربت نعناع :

*. شربت نعناع را نیز می توانید مطابق با روش تهیه شربت استوقودوس تهیه کرده و پس از خنک شدن در یخچال مصرف کنید. برای تهیه این نوشیدنی استفاده از یک فنجان برگ تازه نعناع کافی است.

 

شربت گشنیز و فلفل سبز :

*. برای تهیه این نوشیدنی خوش طعم و خنک کننده مقداری برگ گشنیز خرد شده را به همراه دو لیوان فلفل سبز ریز شده به شربت آب قند رقیق بیفزایید. پس از یک ساعت شربت را صاف کنید و بعد از خنک شدن می توانید آن را مصرف کنید.

 

شربت وانیل و بابونه :

*. یک لیوان شکر را با یک چهارم لیوان گل های تازه بابونه به همراه مقداری وانیل با یک لیوان آب مخلوط کنید و در حرارت متوسط بجوشانید تا شکر به خوبی در آب حل شود. بعد از یک دقیقه جوشیدن ظرف را از روی حرارت بردارید و به مدت یک ساعت به حال خود بگذارید و سپس آن را در شیشه تمیزی بریزید و به مدت دو هفته در یخچال نگهداری کنید تا پس از آن آماده مصرف شود.

 

شربت لیمو و رزماری :

*. ترکیبی از یک لیوان شکر را با 5/1قاشق غذاخوری رزماری خرد شده ، یک عدد پوست لیموی خلال شده با مقداری دلخواه آب بجوشانید تا شکر به خوبی در آب حل شود. بعد از یک دقیقه جوشیدن، شربت را از روی حرارت بردارید و بعد از یک ساعت که شربت به خوبی سرد شد آن را داخل یخچال قرار دهید و پس از چند روز نوشیدنی ابتکاری شما آماده مصرف خواهد بود.

 

خواص نعناع :

*. تقویت کننده معده و بدن است.ضد تشنج و ضد سرفه است.نعناع مسکن، آرام بخش و قاعده آور است.برای بی خوابی، کم خوابی و ناراحتی های شبانه یک داروی موثر است.استفاده از نعنا، درد شکم را برطرف می کند.نعناع برای درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا مفید می باشد.نعناع ناراحتی های عصبی را برطرف می کند.برای تسکین درد دندان، نعناع را در دهان گذاشته و بجوید.آشامیدن دم کرده نعناع و یا عصاره نعناع خونریزی سینه را قطع می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :