فواید چای دارچینی

چای زنجبیل برای لاغری

 

نوشیدنی زنجبیلی :

*. زنجبیل یکی از آن ادویه های قدیمی است که برای گرم کردن بدن تأثیر زیادی دارد. زنجبیل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود به خاطر اینکه حاوی ترکیبات ضد باکتریایی است.تهیه ی نوشیدنی با زنجبیل باعث افزایش گرمای درونی بدن می شود و قدرت بدنی شما را بالا می برد.

 

مواد لازم نوشیدنی زنجبیلی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زنجبیل تازه یک تکه 100 گرم / 49 کالری
آب نیم لیتر 100 گرم / 0 کالری
لیموترش نصف عدد 100 گرم / 42 کالری
عسل به اندازه ی کافی 100 گرم / 288 کالری
  روش تهیه نوشیدنی زنجبیلی : *. آکاایران : زنجبیل تازه ی تمیز را به صورت ورقه های نازک برش دهید. می توانید اول پوست زنجبیل را بگیرید.ورقه های زنجبیل را در نیم لیتر آب بریزید و بگذارید بجوشد و آب آن نصف شود. *. سپس زیر شعله را خاموش کنید و جوشانده تان را در یک فنجان بریزید. آب نصف لیموترش را بگیرید و به آن اضافه کنید. یک قاشق عسل نیز به نوشیدنی زنجبیلی تان افزوده و هم بزنید تا شیرین شود. *. عسل نیز خاصیت ضد باکتریایی طبیعی فوق العاده ای دارد و باعث تقویت بدنتان می شود. نوشیدنی های گازدار و انرژی زا و غیره را کنار بگذارید و خودتان را به یک فنجان نوشیدنی زنجبیلی گرم مهمان کنید و از خواص آن نهایت استفاده را ببرید.   نوشیدنی دارچین : *. دارچین نیز مانند زنجبیل علاوه بر طعم دادن به غذاها خواص فوق العاده ای دارد که به ویژه در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه گرمابخش است و درعین حال باعث تنظیم قند خون می شود.  
خواص چای دارچینی
چای زنجبیل برای لاغری   مواد لازم نوشیدنی دارچین :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
چوب دارچین 2 عدد 100 گرم / 261 کالری
آب یک لیوان 100 گرم / 0 کالری
چوب میخک یک عدد نامشخص
عسل یک قاشق 100 گرم / 288 کالری

 

روش تهیه نوشیدنی دارچین :

*. چوب دارچین را در آب ریخته و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشد. محلول را صاف کرده و داخل یک فنجان بریزید.

*. اگر دوست داشته باشید یک عدد چوب میخک هم داخل آن بیندازید. یک قاشق عسل به نوشیدنی دارچینی تان بزنید و میل کنید.

*. نکته : اگر باردار هستید از مصرف زیاد دارچین بپرهیزید.

 

خواص دارچین :

*. بهترین دارو برای دردهای عضلانی است . به عنوان تب بر استفاده می شود. دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد که آن هم قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است. اگر حس می کنید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید، چای دارچین را فراموش نکنید. حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است. اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. در حقیقت می توان گفت دارچین، والیوم گیاهی است، زیرا در دارچین ماده ای به نام Cinnamodehyde وجود دارد که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش دارد. دارچین رگ ها را باز می کند و باعث بهبود گردش خون می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه 2 نوشیدنی عالی برای روزهای سرد سال
4 (72%) 39 رای