مواد لازم 

قهوه فرانسوی با کاکائو

آموزش قهوه فرانسوی با کاکائو

 

مواد لازم قهوه فرانسوی با کاکائو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
قهوه فرانسوی 2 قاشق مرباخوری 100 گرم / 2 کالری
شیر خشک 3 قاشق مرباخوری 100 گرم / 490 کالری
پودرکاکائو یک قاشق مرباخوری نامشخص
شکر 3 قاشق مرباخوری (به دلخواه) 100 گرم / 400 کالری
آب جوش یک لیوان 100 گرم / 0 کالری
وانیل به میزان لازم 100 گرم / 330 کالری
دارچین به میزان لازم 100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو :

*. ابتدا شکر، کاکائو، وانیل، دارچین، شیر و قهوه را با آب جوش مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم. مواد به دست آمده را در قهوه جوش ریخته و روی اجاق گاز می گذاریم و هم می زنیم.

*. تا این که قهوه جوش بیاید. سپس قهوه را از روی آتش برداشته و در لیوان می ریزیم. روی قهوه را می توانیم با کمی شکلات تخته ای تزئین کنیم. به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

*. نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد را برطرف می کند.  قهوه به دلیل داشتن ماده ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.  تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می دهد.

*. مصرف منظم قهوه به دلیل داشتن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹درصد و مصرف نامنظم قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

*. محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می کند.

 

خواص دارچین :

*. برای پیشگیری از فاسدشدن گوشت به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. پاشیدن مخلوطی از روغن دارچین، میخک، اکالیپتوس، لیمو و رزماری ۹۹درصد باکتری های موجود در فضا را از بین می برد. افزودن آن به چای، گرفتگی سینه و مجرای تنفسی را التیام می بخشد. افزودن آن به چای و سوپ حالت تهوع را کاهش می دهد. در برخی بیماران مبتلا به آسم و دارای خلط غلیظ در سینه مفید می باشد. بیماری آلزایمر. برطبق تحقیقات جدید، مواد موجود در دارچین می تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و یا سرعت پیشرفت این بیماری را کم نماید.

 

اختصاصی آکاایران

 

دستور تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو
4 (72%) 39 رای