طرز تهیه قهوه فرانسه
آموزش قهوه فرانسه,دستور تهیه قهوه فرانسه,تهیه قهوه فرانسه,روش تهیه قهوه فرانسه,قهوه فرانسه خوشمزه,قهوه فرانسه,مواد لازم قهوه فرانسه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قهوه فرانسه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

قهوه فرانسه,دستور تهیه 

قهوه فرانسه,تهیه 

قهوه فرانسه

آموزش قهوه فرانسه

 

*.آکاایران : قهوه های فرانسه آسیاب شده درشت تر از قهوه اسپرسو و ترک است . این قهوه متعلق به کشور برزیل است اما مانند قهوه ترک به دلیل ابداع طرز تهیه و دستگاه مخصوص قهوه ساز به وسیله فرانسوی ها به قهوه فرانسه معروف شده است.

*.اگر قصد میل کردن قهوه فرانسه دارید حتماً باید یک قهوه ساز مخصوص داشته باشید . انواع این قهوه ساز با قیمت های متفاوت در بازار و قهوه فروشی ها موجود است.قهوه فرانسه به طورکلی، مزه ای شبیه به قهوه کافِه تیِه رِه دارد ولی گرد قهوه را برای بهتر کردن عطر و طعمش از آن جدا می کنند.

*.می توان آن را برای چند ساعتی در بیشتر دستگاه ها گرم نگه داشت. در فنجان استاندارد و به صورت تلخ (سیاه) یا با شیر سرو می شود.این روش قهوه ای دیرسازتر از روش اسپرسو به دست می دهد. قهوة فیلتری (فرانسه) را اصلاً مردی فرانسوی به نام ژان باپتیست دوبِلوآ (Jean-Baptiste de Belloy) اختراع کرد و معروف ترین روش در غرب است.

*.قهوة فرانسه با استفاده از دستگاهی خودکار درست می شود که از 2 تا 12 فنجان قهوه دم می کند. آب مستقیماً بر روی قهوه ای که درونِ فیلتر یا صافی ای کاغذی در بخش بالایی دستگاه قرار دارد، ریخته می شود. آب در محفظۀ مخصوص به طرف المنت گرمایشی در کف دستگاه فشار می آورد.

*.آب داغ از یک لوله در بالای دستگاه خارج می شود و سپس، در حالی که محتوی قهوه است، از صافی عبور کرده، به پائین می ریزد. در نهایت، قهوه در یک لیوان یا قوری جمع آوری می شود. قهوه بر اثر نیروی جاذبه به درون پارچی شیشه ای به زیر می چکد.

*.یعنی به جایی که بر روی صفحه ای داغ قرار داده شده که قهوه را در دمایی بهینه نگه می دارد تا بتوان در هر زمانی از روز، آن را نوشید. همچنین امکان استفاده از قهوه های کیسه ای وجود دارد که استفاده از این کیسه ها، درست کردن قهوه و تمیزکردن دستگاه را آسان تر می سازد.

 

برای تهیه یک قهوۀ فرانسه خوب، موارد زیر لازم است :

 

1. قهوه گیری آرام و مداوم

2. ترکیبات خوب قهوه ها

3. امکان کنترل عطر و طعم قهوه

 

*.یک روش کاربردی برای آزمایش اصالت قهوۀ فرانسه این است که یک مقدار از آن را روی آب بپاشید. قهوه فرانسۀ اصیل خشک مانده، برای مدت طولانی بر روی سطح آب باقی می ماند؛ در حالی که قهوۀ غیر اصیل ته نشین شده، حتی جذب آب سرد نیز می شود.

*.هرگز این قهوه را به هنگام استراحت در محل کار و یا پیش از خروج از منزل برای رفتن سر کار ننوشید ، اسپرسو را باید بعد از یک غذای خوب در زمانی که وقت کافی برای آرامش و استراحت دارید میل کنید .

 

خواص قهوه :

*.برای برطرف کردن یرقان مفید است.

*.ادرار آور است.

*.در درمان سرفه ای که با بلغم همراه باشد موثر است.

*.دردهای عصبی را درمان می کند.

*.در درمان سیاه سرفه مفید است.

*.ضد عفونی کننده است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :