نوشیدنی جدید و خوش طعم با هندوانه
نوشیدنی هندوانه خوشمزه,نوشیدنی هندوانه,مواد لازم نوشیدنی هندوانه,طرز تهیه نوشیدنی هندوانه,روش تهیه نوشیدنی هندوانه,درست کردن نوشیدنی هندوانه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن نوشیدنی هندوانه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

نوشیدنی هندوانه خوشمزه,

نوشیدنی هندوانه,مواد لازم 

نوشیدنی هندوانه

درست کردن نوشیدنی هندوانه

 

دستورالعمل زیر برای 9 نفر گفته شده است.

زمان لازم : 15 دقیقه

 

مواد لازم نوشیدنی هندوانه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هندوانه

3 کاسه خرد شده که بی دانه

100 گرم / 23 کالری

شکر

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

نعنای خشک و معطر

یک دوم پیمانه

100 گرم / 279 کالری

آب انگور سفید

2 فنجان

100 گرم / کالری

عصاره ی لیمو ترش

1 قاشق چایخوری

نامشخص

 

روش تهیه نوشیدنی هندوانه :

*.آکاایران : هندوانه های خرد شده را در مخلوط کن ریخته تا صاف شود.سپس آن را از صافی رد می کنیم تا پوره هندوانه کاملا صاف شود و آب میوه ی آن آماده شود.

*.در یک ظرف بزرگ ، ترکیب شکر و نعناع را میریزیم. با استفاده از  پشت یک قاشق چوبی ، به آرامی نعناع را فشار می دهیم تا کاملا پودر شود.

*. آب انگور، عصاره ی لیمو ترش و پوره هندوانه را به آن اضافه می کنیم، آن را هم میزنیم تا شکر کاملا در آن حل شود.

*.در آخر این آب میوه را در یک پارچ شیشه ای زیبا ریخته و یخ های ریز ریز در آن میریزیم تا کاملا خنک شود و از خوردن آن لذت می بریم.

 

خواص هندوانه :

*.جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه ای است که نسبت به میوه ها و سبزی جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.

*.هندوانه همچنین سرشار از ویتامین های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.

*.هندوانه خاصیت خنک کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می شود، مصرف می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :