نسکافه رژیمی درست کنید
نسکافه رژیمی,طرز تهیه نسکافه رژیمی,طرز تهیه نسکافه,طرز تهیه نسکافه با شیر,طرز تهیه نسکافه گلد,طرز تهیه نسکافه سرد,طرز تهیه نسکافه با کافی میت,طرز تهیه نسکافه سا
 
در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن نسکافه رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 

مواد لازم نسکافه رژیمی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نسکافه

3 قاشق مرباخوری

نامشخص

دارچین ساییده

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 261 کالری

پودرنرم پوست پرتقال

2 قاشق چایخوری

نامشخص

شیر

نصف پیمانه

100 گرم / 110 کالری

 

طرز تهیه نسکافه رژیمی :

*. آکاایران : نسکافه رو با 3 فنجان آب جوش تهیه کنین و کنار بذارین.شیر رو بجوش بیارین داخلش دارچین بریزین و هم بزنین و از روی حرارت بردارین.

*. پودر پوست پرتقال رو بهش اضافه کنین و مخلوط کنین.با شیر مخلوط کنین و توی فنجان مورد نظر سرو کنین.

 

نکات :

*. مقدار مواد بستگی به ذائقه شما داره. اگه دوست دارین میتونین با شکر تهیه کنین. برای تزیین از قلم دارچین بهره بگیرین.

 

خواص دارچین :

*.  استفاده از دارچین برای جلوگیری از کپک زدگی دارچین که در بسیاری از نان ها و شیرینی ها به عنوان ادویه استفاده می شود به عنوان ماده ضدکپک در بسته بندی مواد غذایی استفاده خواهد شد. با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می تواند عامل نابودی میکروب ها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است.

*. با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضد میکروبی دارچین برای تولید نوعی بسته بندی ضد کپک استفاده کرده اند. آن ها اعلام کردند بر اساس آزمایش های به عمل آمده، کاغذی که دارای 6 درصد از روغن دارچین باشد تا 96 درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا 10 روز حفظ کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :