طرزتهیه چای دو رنگ
آموزش چای دو رنگ,دستور تهیه چای دو رنگ,تهیه چای دو رنگ,روش تهیه چای دو رنگ,چای دو رنگ خوشمزه,چای دو رنگ,مواد لازم چای دو رنگ,طرز تهیه چای دو رنگ

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن چای دورنگ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

چای دو رنگ,دستور تهیه 

چای دو رنگ,تهیه 

چای دو رنگ

طرز تهیه چای دو رنگ

 

چای دو رنگ هم از زمانیکه چای در ایران مرسوم شده , در مراسم خواستگاری و مجالس مهم باب شد.در گذشته یکی از هنرهای زنان ایرانی درست کردن چای دو رنگ بود که کم کم به مرور زمان کمرنگ شده و امروزه در مواردی خاص و یا در خانواده هایی اصیل به چشم میخوره.روش درست کردن چای دو رنگ ساده ست ولی کمی نیاز به صبر و حوصله و دقت داره :

 

طرزتهیه چای دورنگ :

*.آکاایران : استکان های کمر باریکتون رو در بیارن و یک چای خوش رنگ دم کنید و آماده بشین برای درست کردن چای دو رنگ.اول نصف استکان رو آب جوش بریزین و چند حبه قند توی استکان بندازین و با قاشق چای خوری هم بزنین تا قند حل بشه غلظت قند باید زیاد باشه و به حد اشباع برسه.

*.یعنی وقتی که قند میندازین دیگه حل نشه و شیره ماننده بشه.برای این منظور تعداد 4 تا 6 حبه قند کافیه.حالا توی یک کاسه چای خالص بریزین و با استفاده از یک قاشق یا ملاقه کوچک به آرومی و کم کم روی این شیره چای بریزین.میبینین که آب در پایین و چای در بالا قرار میگیره.به همین سادگی.

*.اگه در مقیاس زیاد میخواهین درست کنین , توی یک قابلمه آب و شیره باید درست کنید.یعنی به تعداد و متناسب با استکان ها آب داخل قابلمه بریزین و قند یا شکر رو اونجا بهش اضافه کنین و بعد توی تمام استکان ها رو تا نیمه با این شیره پر کنین و به آهستگی چای رو به استکان ها اضافه کنید.برای سادگی و سرعت کار هم میتونین از یک یا دو نفر آدم خونسرد استفاده کنید.

*.این روش بیشتر مجلسی و تفننی و رسمی هست و مزه و طعم چای در اون چندان مطرح نیست مخصوصن هم که چایی شیرینه نه تلخ.به همین دلیل از آوردن این چای برای کسانیکه عادت به نوشیدن داغ داغ چای دارن و تصور میکنن اگه چای بیشتر از دو دقیقه در استکان باقی بمونه از دهن می افته , خودداری کنید.

 

خواص چای :

تاثیر چای بر اعصاب

*.بعضی ها چای می نوشند چون معتقدند چای خاصیت آرام بخش دارد اما بعضی ها هم می گویند چای شادی آور و نشاط آور است. واقعیت این است که هر دوی این صحبت ها درست است. چای تا پیش از دو دقیقه از دم کشیدن اثر محرک دارد اما پس از مدتی به تدریج از خاصیت محرک بودن آن کمتر شده و خاصیت آرام بخشی آن بیشتر می شود. پس از گذشت 5 دقیقه از دم کشیدن چای، بیشتر کافئین چای خارج می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :