دستور پخت موهیتو
مرحله 1 ابتدا 4 قاشق عسل یا شکر را در 1/4 فنجان آب جوش حل می کنیم .بعد از ملایم شدن شربت آن را همراه با نعنا داخل مخلوط کن می ریزیم تا با هم ترکیب شوند سپس یخ و
 • آکاایران: نوشیدنی سرد و گرم 
 • آکاایران: دستور طبخ موهیتو

  زمان آماده سازی: 
  10دقیقه
  زمان طبخ: 
  5دقیقه
  مناسب برای: 
  2 نفر :
  مواد لازم: 
  عسل یا شکر : 4 قاشق غذاخوری
  آبلیمو : 6 قاشق غذاخوری
  نعنا : 12 الی 14 برگ
  آب گاز دار : 1/2 فنجان
  یخ : 2 فنجان
  برش های لیمو : برای تزیین
  طرز طبخ و تهیه: 

  مرحله 1

  ابتدا 4 قاشق عسل یا شکر را در 1/4 فنجان آب جوش حل می کنیم .بعد از ملایم شدن شربت آن را همراه با نعنا داخل مخلوط کن ریخته می شود تا با هم ترکیب شوند سپس یخ و آب گاز دار را اضافه می کنیم دوباره مخلوط کن را روشن می کنیم تا یخ ها کاملا خرد شوند و نوشیدنی به رنگ سبز در بیاید در انتها آب لیمو را اضافه می کنیم.

  مرحله 2

  داخل لیوان ریخته و با برگ نعنا و برشهای لیمو آن را تزیین می کنیم . این نوشیدنی را می توانید یک ساعت جلو تر از زمان سرو درست کنید و در یخچال نگهداری کنید.

  مرحله 3

  موهیتو نوعی نوشیدنی است که با مخلوط کردن آب گازدار برگ نعنا شکر و آبلیمو تهیه می شود. در دستور اصلی تهیه موهیتو در کوبا از نعنا اسپیکاتا استفاده می شود که در این کشور محبوبیت زیادی دارد. زادگاه موهیتو (موخیتو) کوبا می باشد اما در مورد زمان و چگونگی به وجود آمدنش اطلاعات دقیقی در دست نیست. بعضی آن را به بردگان آفریقایی که در مزارع نیشکر کوبا کار می کرده اند نسبت می دهند و بعضی دیگر به کاوشگران انگلیسی که در مسیر خود در این جزیره پهلو گرفته اند. هرچه که باشد وجود مزارع وسیع نیشکر و فراوانی گیاه نعنا در کوبا عامل اصلی به وجود آمدن این نوشیدنی بوده است. ترکیب شیرینی طراوت لیمو ترش همراه با عطر و طعم دلچسب نعنا این نوشیدنی را به یکی از محبوب ترین و معروف ترین نوشیدنی های تابستانی در جهان تبدیل کرده است.

  .

  منبع :

  منبع : بخش آشپزی آکاایران
  برچسب :