تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر
آموزش نوشیدنی توت فرنگی و شیر,روش تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر,درست کردن چای سرد با انبه و نعناع,دستور تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر,تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن نوشیدنی توت فرنگی و شیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش نوشیدنی توت فرنگی و شیر,روش تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر,درست کردن چای سرد با انبه و نعناع

تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر

 

مواد لازم نوشیدنی توت فرنگی و شیر برای 2 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

توت فرنگی

1/5 لیوان

100 گرم / 35 کالری

شیر

1/5 لیوان

100 گرم / 110 کالری

عسل

یک قاشق غذا خوری

100 گرم / 288 کالری

 

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی و شیر :

*. آکاایران : توت فرنگی را کاملاً بشویید و در ظرف لعابی یا بلوری به کمک گوشتکوب بکوبید. عسل و شیر را به آن اضافه کنید. با مخلوط کن برقی روی درجه کم یا همزن دستی خوب بزنید. سپس سرو کنید. در صورت تمایل می توانید این آشامیدنی را با قدری خامه میل کنید.

 

نکات تغذیه ای :

*. توت فرنگی دارای مواد معدنی مثل آهن و آهک، منیزیم، ید ، برم، فسفر و مقدار زیادی پتاسیم است وبرای مبتلایان به نقرس و بیماری قند مفید است. از مهمانان خود با این نوشیدنی گوارا در فصل تابستان پذیرایی کنید. توت فرنگی ضد یبوست و ضد رماتیسم است.

 

خواص توت فرنگی :

*. فشارخون و توت فرنگی : بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا هستند، توصیه می شود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

*. یبوست و توت فرنگی : مصرف خوراکی هاییکه پر از فیبر و آب هستند به کاهش یبوست و اجابت مزاج راحت کمک می نمایند.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :