تهیه دوغ گازدار
تهیه دوغ گازدار خانگی,تهیه دوغ گازدار,تهیه دوغ گازدار,تهیه دوغ گازدار با شیر,تهیه دوغ گازدار در خانه,تهیه دوغ گازدار در منزل,طرز تهیه دوغ گازدار

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن دوغ گازدار را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

تهیه دوغ گازدار خانگی,تهیه دوغ گازدار,تهیه دوغ گازدار

طرز تهیه دوغ گازدار

 

طرز تهیه دوغ گازدار :

*. اول از همه باید ماست مناسبی انتخاب کنید. یعنی ماستی که یک دست و ترش باشد ( اگر ترش نیست ماست را در ظرف سر بسته و به مدت ۳ روز در یخچال نگهداری میکنیم ).

*. سپس ماست را آنقدر هم میزنیم تا کاملا براق شود.آنگاه دو برابر ماست موجود آب به آن اضافه میکنیم و میزان نمک هم به دلخواه خواهد بود.حال برای گازدار شدن دوغ کافیست دو حبه قند به آن اضافه کنیم.

*. سپس دوغ را به مدت ۱۰ دقیقه در ظرف سربسته ای ( کاملا بسته و محکم ) خوب هم میزنیم و بعد ظرف حاوی دوغ را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری میکنیم.

*. اکنون دوغ ما به همراه چند تکه یخ آماده میل کردن است.هرگز بیش از حد از قند برای گازدار کردن دوغ استفاده نکنید.

 

خواص ماست :

*. باکتریهای ماست بسیاری از ویتامینهای گروه B را می سازد و به خون می فرستد اسید لاکتیکی که از ماست حاصل می شود روده ها را از میکروبها و عمل زیان بخش آنها پاک می کند.مبتلایان به خارش، سوزش، جوش و ناراحتی های پوستی می توانند برای سلامتی خود از ماست استفاده کنند و ماست از پنی سیلین هم قویتر است.از خوردن پرتقال و ماست با هم پرهیز نمایید چرا که باعث بروز اگزما می شود. بهتر است بدانیم ماست ترش به مراتب بهتر از ماست شیرین است در موارد اسهال معمولا از ماست ترش استفاده کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :