دستور تهیه 

میلک شیک توت فرنگی

روش تهیه میلک شیک توت فرنگی

 

مواد لازم میلک شیک توت فرنگی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
بستنی با طعم توت فرنگی دو قاشق سوپخوری 100 گرم / 190 کالری
یخ سه تا چهار قطعه 100 گرم / 0 کالری
توت فرنگی به مقدار لازم 100 گرم / 35 کالری

 

طرز تهیه توت فرنگی :

*. آکاایران : توت فرنگی ها را خوب بشویید. سپس برگ های سر توت فرنگی را بگیرید. توت فرنگی ها را با سایر مواد در مخلوط کن بریزید و چند ثانیه آن را روشن نگاه دارید تا یخ خوب خرد شود و مواد مخلوط شوند.

*. میلک شیک شما آماده است. اگر برای پذیرایی از مهمانان این میلک شیک را تهیه می کنید می توانید آن را به زیبایی با یک عدد توت فرنگی درسته و یک شاخه اسطوخودوس تزیین کنید.

*. ساقه اسطوخودوس را در توت فرنگی فرو ببرید و آن را روی دهانه لیوان بگذارید و اگر اسطوخودوسی در دسترس ندارید می توانید از سیخ های چوبی باریک که برای تهیه کباب چوبی مورد استفاده قرار می گیرند، بهره بگیرید.

 

خواص توت فرنگی :

*. فشارخون و توت فرنگی بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا هستند، توصیه می شود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

*. دیابت و توت فرنگی توت فرنگی قندی پایین و میزان فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ تعادل قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از خوراکی های مناسب برای افراد دیابتی می باشد. تحقیقات نشان می دهد که خوردن 37 توت فرنگی در روز می تواند بطرز چشم گیری عوارض دیابت همچون نارسایی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.

 

اختصاصی آکاایران

 

میلک شیک توت فرنگی - آشپزی آکا
4 (72%) 39 رای