موکا شربت
آموزش موکا شربت,دستور تهیه موکا شربت,تهیه موکا شربت,روش تهیه موکا شربت,موکا شربت خوشمزه,موکا شربت,مواد لازم موکا شربت,طرز تهیه موکا شربت

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن موکا شربت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

موکا شربت,دستور تهیه 

موکا شربت,تهیه 

موکا شربت

مواد لازم موکا شربت

 

مواد لازم موکا شربت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فوری

یک پیمانه

100 گرم / 75 کالری

آب سرد

یک پیمانه

100 گرم / 0 کالری

شکر

2 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

شیر

یک لیوان

100 گرم / 110 کالری

 

طرز تهیه موکا شربت :

*. ابتدا سس را به این ترتیب تهیه میکنیم: یک پیمانه و آب و شکر را در مخلوط کن ریخته و مخلوط میکنیم. این سس می تواند در یخچال 15 تا 20 روز بماند.سپس با مقداری از این سس لیوان مورد نظرمان را تزئین می کنیم.

*. در حدی که فقط دیواره لیوان به سس آغشته شود. سپس مقدار کمی پودر و تمام شیر و 3 قاشق غذاخوری از سس را در مخلوط کن ریخته و مخلوط می کنیم. در لیوان یخ خرد شده ریخته و این مخلوط را روی یخ می ریزیم. در نهایت هم مقداری از پودر و سس برای تزئین روی لیوان میریزیم.

 

خواص شیر :

*. مطالعات بسیاری نشان داده است که مصرف روزانه شیر به همراه میوه ها و سبزیجات، هم در بچه ها و هم در بزرگسالان باعث کاهش فشار خون بالا می شود.اگر چه هنوز مکانیسم آن مشخص نیست، اما به نظر می رسد که کلسیم، پتاسیم، منیزیم و پروتئین شیر نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

*. تحقیقات زیادی وجود دارد مبنی بر این که مصرف شیر و لبنیات، خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. مردانی که بیشتر از دیگران شیر مصرف می کنند، کمتر دچار حملات قلبی می شوند. همچنین مصرف شیر کم چرب به دلیل سرشار بودن از کلسیم میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و میزان کلسترول خوب را بالا می برد، اما فراموش نکنید که منظور ما از شیر، نوع کم چرب آن است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :