طرز پخت سوپ نودل چینی
اموزش سوپ نودل چینی,طرز تهیه سوپ نودل چینی,مواد لازم سوپ نودل چینی,سوپ نودل چینی خوشمزه,درست کردن سوپ نودل چینی,تزیین سوپ نودل چینی,آش,انواع آش,حلیم,انواع حلیم,

 
مواد لازم سوپ نودل چینی :نودل ( پاستا )

100 گرم

100 گرم / 360 کالری

فلفل دلمه ای رنگی

۲۵ گرم

100 گرم / 15 کالری

جوانه ماش

۲۵ گرم

100 گرم / 200 کالری

قارچ

۲۵ گرم

100 گرم / 27 کالری

هویج

۲۵ گرم

100 گرم / 30 کالری

کرفس

۲۵ گرم

100 گرم / 13 کالری

آب

۵ لیوان

100 گرم / 0 کالری

سویا سس

۴ قاشق غذاخوری

100 گرم / 64 کالری

نمک ژاپنی

۵ قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

آرد ذرت

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 370 کالریطرز تهیه سوپ نودل چینی :


*. کرفس ها را خلال می کنیم قارچ را هم ورقه می کنیم .مخلوط می کنیم.هویج را هم خلال می کنیم.سعی می کنیم همه سبزیجات را به یک اندازه خلال کنیم.جوانه ی ماش فلفل دلمه ای را هم به همان شکل خرد کرده و تمام سبزیجات را داخل ظرف ریخته روی حرارت می گذاریم با روغن تفت می دهیم.(می توان از روغن کانولا استفاده کرد ).


*. بعد سویا سس را اضافه می کنیم و نمک ژاپنی هم به مواد اضافه می کنیم (نمک ژاپنی خودش شور نیست ولی باعث می شود مزه تمام مواد داخل غذا به خوبی مشخص باشد و غذا خوشمزه تر شود )مواد را مخلوط کرده و آب اضافه می کنیم نشاسته ذرت یا آرد ذرت را داخل نصف لیوان آب حل می کنیم داخل مواد می ریزیم تا مایع سوپ را غلیظ کند .بعد می گذاریم سوپ جا بیفتد.خواص قارچ :


*. قارچ ها منبع سرشاری از ریبوفلاوین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با همکاری ویتامین «ای» سلول ها را از تاثیرات آسیب رسان و مخرب رادیکال های آزاد در امان نگه می دارد. همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا 65 درصد کاهش می دهد.

 


اختصاصی آکاایرانمنبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :