طرز تهیه آش سنتی و خوشمزه
آش مصطفی یکی از سنتی‌ترین آش‌های استان مرکزی می‌باشد. این آش در در بعضی از شهر‌های دیگر نیز پخته می‌شود که اسامی متفاوتی دارد از جمله: آش ماصطفا، ماسوبه یا ماس

طرز تهیه آش مصطفی اراکی خوشمزه و آسان به روش سنتی

آکاایران: آش مصطفی یک آش بسیار قدیمی و سنتی ایرانی بدون گوشت است که معمولا برای نذری تهیه می شود.

آش مصطفی یکی از آش های سنتی ایرانی است که در شهرهای مختلف با دستور پخت های متفاوت تهیه می شود. آش مصطفی اراک بدون گوشت تهیه می شود و از قدیم به عنوان نذری این آش را طبخ می کرده اند.  این آش در قدیم به نام آش مستوفا شناخته می شده است که به مرور زمان تغییر نام داده است. این آش در برخی شهرها به نام آش ماصطفا ، آش ماسوبه یا آش ماس اووه شناخته می شود.

طبخ آش مصطفی با گوشت در برخی از شهر های ایران مرسوم است برای تهیه آش مصطفی با گوشت می توانید گوشت را جدا گانه بپزید و ریش ریش کنید و هنگام اضافه کرده برنج به آش اضافه کنید تا کاملا به هم مزه بدهند.

یکی از نکات اصلی که برای تهیه هر آشی باید در نظر داشته باشید این است که حبوبات را از  شب قبل به صورت جداگانه خیس کرده و چند باری آبشان را عوض کنید تا نفخشان گرفته شود. 

 

آش مصطفی اراک غذایی سنتی و لذیذ - گلونی

آش مصطفی ساده 

 

مواد مورد نیاز برای تهیه آش مصطفی

+ به مقدار ۲۰۰ گرم برنج

+ به مقدار ۱۰۰ گرم نخود

+ به مقدار ۵۰۰ گرم برگ چغندر

+ به مقدار ۱۵۰ گرم کشک

+ دو قاشق غذا خوری پیاز داغ

+ یک قاشق غذا خوری نعنا خشک

+ یک قاشق غذا خوری زردچوبه

 

طرز تهیه آش مصطفی ساده

 

گام اول: اولین کاری که باید بکنید این است که نخود را از شب قبل خیس دهید و سپس آن را با مقداری آب بر روی گاز قرار داده و حرارت دهید.

گام دوم: بعد از این که یک ساعت سپری شد، برنجی که از قبل خیس کرده اید را به قابلمه نخود اضافه کنید و اجازه تهید که برنج کاملا نرم و پخته شود.

گام سوم: برگ چغندر را به خوبی شسته و سپس خرد کنید. این خرده سبزی ها را نیز با قابلمه اضافه کنید.

گام چهارم: بعد از این که برگ چغندر ها به خوبی پخته شدند، نوبت به اضافه کردن پیاز داغ می رسد.

 طرز تهیه آش مصطفی, آش قدیمی و سنتی ایرانی, آش مصطفی اراک

گام پنجم: یک ظرف دیگر تهیه کرده و درون آن روغن ریخته و حرارت دهید. یک قاشق نعنا خشک و یک قاشق زردچوبه را به آن اضافه کنید و بعد از چند لحظه، مخلوط روغن را به محتویات آش اضافه کنید.

گام ششم: آخرین کاری که باید انجام دهید این است که کشک را به قابلمه اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند.

گام هفتم: شما می توانید برای تزیین از آب لیمو، آب غوره و یا پیاز و داغ و کشک نیز استفاده کنید البته این موارد کاملا اختیاری است و به میزان سلیقه شما بستگی دارد.

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :