طرز تهیه ماست چکیده با روش اصلی و نکاتی برای طعم بهتر
ماست چکیده از ماست، چربی و کالری بیشتری دارد و طعم آن خوشمزه تر از ماست می باشد. طرز تهیه ماست چکیده در منزل بسیار آسان می باشد. در این مطلب همراه ما باشید.

آکاایران: ماست چکیده نوعی ماست با بافت آب کمتر می باشد که می توانید براحتی آن را در منزل تهیه نمایید و در صبحانه و عصرانه، همچنین دسر و تزیینات کیک از آن بهره بگیرید. با طرز تهیه ماست چکیده همراه ما باشید.

ماست یکی از لبنیاتی است که بسیار مورد استفاده می باشد، چه نوع معمولی و چه نوع چکیده ی آن طرفداران بسیاری دارد، حتی چکیده ی آن بیشتر مورد مصرف است و برای صبحانه و عصرانه، در تهیه دسر و تزیین کیک نیز می توان از آن استفاده نمود. در این مطلب به طرز تهیه ماست چکیده در منزل می پردازیم.

آکاایران: طرز تهیه ماست چکیده با روش اصلی و نکاتی برای طعم بهتر

ماست چکیده همان ماست معمولی است با این تفاوت که آب موجود در بافت ماست چکیده کمتر می باشد. در ۱۰۰ گرم از هرکدام، ماست چکیده، کالری و چربی بیشتری دارد. البته هنگامی که آب موجود در ماست گرفته می شود، ویتامین های گروه B که محلول در آب می باشند همراه با آب از ماست خارج می گردند. اما میزان کلسیم و پروتئین آن نسبت به ماست تغییری نخواهد کرد.

مواد و وسایل لازم جهت تهیه ماست چکیده:

  • ماست معمولی( کم چرب یا پرچرب): به میزان دلخواه
  • پارچه نخی نازک و تمیز: در اندازه مناسب

طرز تهیه ماست چکیده:

,طرز تهیه ماست چکیده انواع ماست آشپزی, دسر و پیش غذا

در طرز تهیه ماست چکیده می توانید از ماست کم چرب یا پرچرب استفاده نمایید که هرچه ماست، پرچرب تر باشد زمان آبگیری آن بیشتر می شود. اگر هم ماست معمولی را در منزل تهیه می نمایید در طرز تهیه ماست  می توانید از شیر کم چرب یا پرچرب استفاده نمایید. برای تهیه ماست چکیده، ابتدا صافی را روی ظرفی گود قرار دهید تا آب خارج شده از ماست، درون آن بریزد. پارچه ی تمیز نخی را روی صافی پهن نمایید به طوریکه مقداری از پارچه از لبه های صافی بیرون بزند و کل صافی را بگیرد.

حتما بخوانید:  طرز تهیه ماست و نکاتی که باید رعایت کنید

,طرز تهیه ماست چکیده انواع ماست آشپزی, دسر و پیش غذا

حالا ماست را درون پارچه بریزید، می توانید لبه های پارچه را جمع کنید و سر آن را گره بزنید. سپس آن را در یخچال قرار دهید تا آب آن خارج گردد. همچنین می توانید آن را از جایی آویزان نمایید و بگذارید آبش خارج گردد که در این صورت در محیط بیرون کمی مزه آن ترش خواهد شد، البته به مرور زمان ماست چکیده، ترش می گردد. بنا به ذائقه خودتان می توانید ماست چکیده کمی آبدار یا سفتی را تهیه نمایید که بستگی به زمان آبگیری دارد.

,طرز تهیه ماست چکیده انواع ماست آشپزی, دسر و پیش غذا
آبگیری ماست

,طرز تهیه ماست چکیده انواع ماست آشپزی, دسر و پیش غذا

ماست چکیده که آماده گردید می توانید آن را طعم دار نمایید و نمک آن را اندازه کنید. برای طعم دار کردن آن می توانید از ریحان، شوید و همچنین موسیر و هر طعم دهنده ی دیگری بسته به ذائقه خودتان در آن استفاده نمایید. آب خارج شده از ماست را دور نریزید، آن را در دوغ (محلول ماست چکیده و آب) به مصرف برسانید یا می توانید با جوشاندن آن، قره قروت تهیه نمایید.

,طرز تهیه ماست چکیده انواع ماست آشپزی, دسر و پیش غذا
آشنایی با روش درست کردن ماست چکیده، دیگر برای شما بهانه ای باقی نمی گذارد که این ماست خوشمزه را هر وقت خواستید در منزل تهیه نمایید و از طعم آن لذت ببرید. برای آشنایی با طرز تهیه انواع ماست کلیک نمایید.

.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :