طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل
طرز تهیه ماست موسیر رستورانی,طرز تهیه ماست موسیر صنعتی,طرز تهیه ماست موسیر با موسیر خشک,طرز تهیه ماست موسیر خانگی,طرز تهیه ماست موسیر تازه,طرز تهیه ماست موسیر د

آکاایران: ماست موسیر ماست خوشمزه ای با عطر و طعم بی نظیر است که در این مطلب طرز تهیه ماست موسیر را با بهترین روش و به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما کدبانوهای عزیز ایرانی قرار داده ایم.

ماست موسیر

ماست مو سیر یکی از انواع خوراکی های خوشمزه است که از افزودن موسیر به ماست بدست می آید. در ادامه این مطلب طریقه درست کردن ماست موسیر را به صورت مرحله به مرحله به شما عزیزان آموزش می دهیم.

ماست موسیر و بورانی اسفناج از انواع خوراکی هایی هستند که شما می توانید آن ها را به کمک ماست تهیه نمایید. در تهیه ماست موسیر از موسیر تازه و یا موسیر خشک خیس خورده استفاده می شود.

مواد لازم برای تهیه ماست موسیر

موسیر خشک : ۱/۲ لیوان
نمک : ۱ قاشق چای خوری
فلفل : ۱ قاشق چای خوری
ماست : نیم لیتر

طرز تهیه ماست موسیر

برای درست کردن ماست موسیر از شب قبل موسیرها را در درون مقداری آب خیس کنید تا موسیرها نرم شوند.

,طرز تهیه ماست موسیر آشپزی, دسر و پیش غذا

در روز بعد آب موسیرها را بریزید و قسمت های اضافی و زائد موسیرها را جدا کنید و دور بریزید و سپس باقی مانده موسیر ها را با کمک چاقو تیز به خوبی ریز کنید توجه داشته باشید که قطعات موسیر هر چه ریزتر باشند برای تهیه ماست موسیر بهتر است. بعد از خرد کردن موسیرها ماست را به همراه نمک و فلفل به موسیر اضافه کنید.

,طرز تهیه ماست موسیر آشپزی, دسر و پیش غذا
,طرز تهیه ماست موسیر آشپزی, دسر و پیش غذا

سپس مخلوط ماست و موسیر را به مدت ۲۴ ساعت در درون یخچال قرار دهید.

,طرز تهیه ماست موسیر آشپزی, دسر و پیش غذا

در طرز تهیه ماست موسیر می توانید ماست را قبل از درست کردن ماست موسیر در درون کیسه بریزید تا سفت شود و هم چنین مقدار اندازه موسیر بستگی به ذائقه خودتان دارد می توانید مقدار موسیر را کم و یا زیاد نمایید.

منبع :

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :