.
..

دسر طالبی

نوشته شده در تاریخ 1392/06/04 در دسته بندی انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

دسر طالبی

یکی از طالبیها را به صورت درسته پوست کنید. بعد آن را به صورت حلقه حلقه در آورید و هر حلقه را هم نصف نمایید و برای تزیین کنار بگذارید...

دسر طالبی,طالبی,دسر میوه

دسر طالبی

دسر طالبی,طالبی,دسر میوه

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


 طالبی (۲ عدد)، ژله توت فرنگی (یک بسته)، دانه انگور (یک لیوان)، گیلاس (یک لیوان)، خامه (۲۰۰ گرم)، پودر قند (۳ قاشق غذاخوری)، وانیل (کمی).


 ● طرز تهیه:
 ژله را با یک لیوان آب جوش حل کنید و در یخچال بگذارید تا ببندد.  خامه را با پودر قند مخلوط کنید و با همزن هم بزنید تا فرم بگیرد. یکی از طالبیها را به صورت درسته پوست کنید. بعد آن را به صورت حلقه حلقه در آورید و هر حلقه را هم نصف نمایید و برای تزیین کنار بگذارید. طالبی دیگر را هم پوست بگیرید، سپس یک دایره از سر طالبی بردارید و تخمهای داخل آن را خارج کنید. ژله و دانه های انگور را با هم مخلوط کنید و داخل طالبی بریزید. این کار را تا پر شدن داخل طالبی ادامه دهید. سپس آن را در یخچال بگذارید تا ببندد. بعد آن را از یخچال در آورید و وارونه در ظرف مناسبی قرار دهید و دور آن را با حلقه های طالبی نصف شده تزیین کنید و از خامه برای شکوفه زدن در حد فاصل حلقه های طالبی استفاده نمایید و از دانه های انگور یاقوتی برای روی شکوفه های خامه استفاده کنید..

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.