طرز تهیه کرپ
پخت کرپ,طرز تهیه کرپ,طرز تهیه شیرینی کرپ,مواد لازم برای پخت کرپ,نحوه پخت کرپ,پخت انواع شیرینی,مقدار مواد برای تهیه کرپ,تهیه کرپ,طرز پخت نان خانگی

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کرپ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پخت کرپ,طرز تهیه کرپ,طرز تهیه شیرینی کرپ

نحوه پخت کرپ

مواد لازم برای 16 تا 18 عدد کرپ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 110 کالری

آرد سفید نرم

یک لیوان 125 گرم

100 گرم / 360 کالری

تخم مرغ

5 عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن مایع

4 تا 5 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آرد سفید نرم (اهالی چین و ژاپن غالبا کرپ را با آرد برنج نرم تهیه می کنند.)

طرز تهیه کرپ :

*. کرپ در حقیقت نوعی نان نازک است که در تابه کوچک روی حرارت ملایم تهیه می شود و مواد مختلفی از قبیل گوشت، پنیر ، سبزی و مربا میان آن گذاشته ، پس از پیچیدن مصرف می گردد . کرپ را می توان قبلا تهیه کرده ، چند روز در یخچال نگهداری نمود.مسئله مهم در تهیه کرپ نازکی و ظرافت آن است.

*. تمام مواد را مخلوط کرده ، خوب هم می زنیم تا مایه ای کاملا صاف و بدون گلوله بدست آید. در صورتی که به آسانی آرد در مایه حل نشد ، آن را از صافی رد می کنیم. تابه کوچک دسته داری را که بهتر است از جنس تفلون باشد ، کمی چرب کرده.

*. روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا گرم شود.3 تا 4 قاشق سوپخوری از مایه میان تابه می ریزیم و تابه را می غلطانیم تا سطح تابه از مایه پوشیده شود.تابه را دوباره روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کرپ کمی برشته شود و آن را در سینی بر می گردانیم.

*. به همین ترتیب تمام کرپ ها را آماده می کنیم.باید توجه داشت کرپ ها حتی المقدور نازک تهیه شوند.اگر از مایه مقدار بیشتری در تابه بریزیم ، کرپ ها ضخیم می شوند و لطف خود را از دست می دهند. این نکته قابل توجه است که مواد لازم را باید در قسمت برشته.

*. کرپ ریخته و بعد آن را لوله کرد و بعد سرخ نمود.مگر کرپ هایی که در آنها مربا و خامه ریخته می شود . در این صورت باید دو طرف کرپ را برشته کرد که بعد از ریختن مواد داخل کرپ احتیاجی به سرخ کردن طرف دیگر نداشته باشیم.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :