تهیه ی بستنی میوه ای برای کودکان - آشپزی آکا
بستنی میوه ای,بستنی میوه ای خانگی,آموزش بستنی میوه ای,بستنی میوه ای خوشمزه,طرز تهیه بستنی میوه ای,بستنی میوه ای یخی,تهیه بستنی میوه ای,کیک بستنی میوه ای


در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن بستنی میوه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


بستنی میوه ای خانگی


*. این بستنی ها برای میان وعده ی بچه هایی که کمتر میوه می خورند،راهی مناسب برای افزایش میزان سهم میوه مصرفی روزانه شان است که البته توصیه می شود میوه ها و حتی آبشان تازه و خانگی باشند.در میان گروه های غذایی که برای میان وعده بچه ها توصیه می شود، میوه ها باید سهم مشخصی داشته باشند...

*. این گروه از مواد غذایی سرشار از فیبر، ویتامین و املاح هستند و به اندازه نخوردن آن ها می تواند کمبودهای تغذیه ای را به بار آورد.از جمله مهم ترین مواد مغذی که با مصرف این خوراکی ها وارد بدن می شود، پیش ساز ویتامین A و ویتامین C است که هر دوی آن ها در روند رشد موثرند و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. البته بعضی بچه ها از خوردن میوه های فصل امتناع می کنند، بنابراین والدین باید راهی را برای ترغیب آن ها به میوه خوردن پیدا کنند و بستنی یخی خانگی آن هم تهیه شده با آب میوه و تکه های میوه های تازه می تواند یک گزینه مناسب باشد.


مقدار کالری

*. مواد غذایی یادشده دارای 660 کیلوکالری انرژی است که در صورت تهیه 6 عدد بستنی یخی، هر یک دارای 110 کیلوکالری انرژی خواهند بود.


همراه این بستنی ها

*. در صورت تمایل برای شیرین کردن بستنی ها می توانید به آن ها عسل اضافه کنید. به منظور افزایش میزان کالری دریافتی، حاصل از خوردن بستنی ها نیز افزودن 3 تا 4 قاشق مرباخوری خامه توصیه می شود که هر قاشق دارای 45 کیلوکالری انرژی خواهد بود. هنگام سرو بستنی ها نیز می توانید روی آن ها را با کنجد یا شکلات بپوشانید. به این ترتیب هم مقدار کالری دریافتی حاصل از خوردن بستنی ها افزایش پیدا می کند و هم املاحی نظیر آهن و کلسیم به بدن می رسد.


مـواد لازم بستنی میوه ای برای 6 کودک :


کیوی

2عدد

100 گرم / 49 کالری

هندوانه

100 گرم

100 گرم / 23 کالری

توت فرنگی

1 لیوان

100 گرم / 35 کالری

آناناس

4 حلقه

100 گرم / 45 کالری

آب سیب

2/1 لیوان

100 گرم / 38 کالری

آب آناناس

1لیوان

100 گرم / 41 کالری

آب پرتقال

1 لیوان

100 گرم / 33 کالری


طـرز تـهـیـه بستنی میوه ای :

*. در ظرفی برش هندوانه تان را به صورت گلوله های کوچکی در آورید و به کناری بگذارید.

*. کیوی و توت فرنگی را با هم در مخلوط کن بریزید و آناناس ها را به صورت مکعبی خرد کنید.

*. آنگاه مخلوط کیوی و توت فرنگی را با آب سیب مخلوط و قالب مخصوص تهیه بستنی یخی را با این مایه پر کنید.

*. تکه های آناناس را نیز با آب پرتقال مخلوط کنید و گلوله های هندوانه را در آب آناناس بیندازید.

*. هر یک از این مخلوط ها را در قالب های مخصوص بریزید و آن ها را برای حداقل 4 ساعت در فریزر قرار دهید.

*. به این ترتیب بستنی های یخی رنگارنگ شما آماده خوردن خواهند بود.


اگر کودکتان لاغر است

*. بهتر است تکه های موز را نیز به مخلوط بستنی هایتان اضافه کنید یا این که موز را با شیر مخلوط و با کنجد و پودر نارگیل مزه دار کنید و آن را در قالب بریزید. به این ترتیب بسته های یخی پرکالری تری به دست خواهند آمد. در ضمن افزودن پودر مغزهایی مانند بادام هندی و فندق نیز میزان انرژی دریافتی را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.


اگر کودکتان یبوست دارد

*. خوردن میوه هایی که آبدار هستند و فیبر بیشتری دارند به این بچه ها توصیه می شود. بنابراین در میان انواع بستنی های یادشده، بستنی هندوانه از همه بهتر است زیرا سرشار از آب است و می تواند به کاهش شدت یبوست کمک کند. در صورت دسترسی به گلابی یا کمپوت آن نیز می توانید به صورت مخلوط شده با آب آناناس بستنی یخی هایی را تهیه کنید که میزان فیبر دریافتی را افزایش می دهند.


اگر کودکتان کم خون است

*. بهتر است در میان انواع بستنی های اشاره شده، بستنی آب پرتقال و تکه های آناناس را انتخاب و به آن پودر مغزهایی مانند فندق و کنجد اضافه کنید. به این ترتیب آهن موجود در این مغزها با ویتامین C موجود در آب پرتقال و آناناس بهتر و بیشتر جذب بدن خواهد شد.


خواص توت فرنگی :

*. وت فرنگی دارای موادی است که املاح معدنی را زیادکرده بدن را تقویت می کند.مصرف ان برای اشخاصی که ضعیفند یا مسلول مفید است.این بیماران اگر به مقدار کافی هر روز توت فرنگی مصرف کنند، علاوه بر جذب املاح معدنی مقدار لازم ویتامین ث را نیز مصرف خواهند کرد و این ویتامین در توت فرنگی به مقدار کافی وجود دارد.


اختصاصی آکاایران


منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :