تیرامیسو ساده و بسیار خوشمزه
طرز تهیه دسر تیرامیسو ساده,طرز تهیه تیرامیسو ساده و خوشمزه,طرز تهیه تیرامیسو ایتالیایی اصل,طرز تهیه تیرامیسو ساده,طرز تهیه تیرامیسو ساده با بیسکویت پتی بور,طرز

 

 

http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156132153440a.jpg

طرز تهیه تیرامیسو ساده

 

 

مواد لازم تیرامیسو برای 4 تا 6 نفر :

 

 

طرز تهیه تیرامیسو ساده

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر خامه ای

2 بسته

100 گرم / 439 کالری

زرده ی تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

خامه ی صبحانه

1 بسته بزرگ

100 گرم / 250 کالری

بیسکویت پتی بور

1/5 بسته

100 گرم / 330 کالری

قهوه

به میزان دلخواه تلخ یا شیرین تر بودن بیسکویت ها

100 گرم / 2 کالری

وانیل

یک قاشق چای خوری سر خالی

100 گرم / 330 کالری

پودر قند

به میزان دلخواه

100 گرم / 400 کالری

 

 

طرز تهیه تیرامیسو :

 

*. ابتدا زرده های تخم مرغ را با همزن انقدر میزنیم تا رنگش تقریبا سفید و حالتش سفت تر شود.بعد از این که زرده ها را کاملا زدیم و به فرم مورد نظر رسید وانیل و مقداری خاک قند اضافه میکنیم و روی حرارت بخار کتری میگذاریم و 10 تا 15 دقیقه میگذاریم با بخار اب حرارت ببیند.

 

*. تا به صورت غلیظ و کرم مانند در اید و در این زمان مرتب ان را از ته بهم میزنیم مراقب باشید ته نگیرد و به رنگ زرد پر رنگ در نیاید.در مرحله ی بعد خامه ی صبحانه را به همراه کمی خاک قند انقدر میزنیم تا وقتی که ظرف را برگردانیم خامه تکان نخورد.

 

*. سپس پنیر ها را با مقدار کمی خاک قند میزنیم تا به صورت کرم در اید.(توجه داشته باشید نباید پنیر را زیاد با همزن زد چون ممکن است شل شود و حالت دسر را خراب کند 3 تا 4 دقیقه برای زدنش کافیست.)در اخر همه ی مواد را به زرده اضافه کرده و به صورت دورانی ( بدون استفاده از همزن).

 

*. هم میزنیم تا مواد یکدست شوند و این کار را ارام انجام میدهیم تا مواد سفتی خود را از دست ندهند.برای اماده کردن بیسکویت های داخل دسر ابتدا قهوه را اماده میکنیم.برای هر یک لیوان اب از یک قاشق چای خوری سر پر قهوه استفاده میکنیم و میگذاریم روی حرارت ملایم بجوشد و هنگامی که رویش کف کرد حاضر است.

 

*. در اخر یک مقدار از مواد را داخل ظرف مورد نظر میریزیم و بیسکویت ها را در قهوه فرو میبریم تا مقدار کمی از سفتی در بیایند و انها را روی مواد میگذاریم و دوباره از موادمان روی بیسکویت ها میریزیم و این تر تیب را ادامه میدهیم تا ظرف پر شود. بعد از تکمیل شدن دسر بهتر است 4 ساعت در یخچال بماند بعدا سرو شود.

 

 

*. نکته : میتوانید به جای بسکویت پتی بور از نان لطیفه هم استفاده کنید.در هنگام اضافه کردن خاک قند مراقب باشید بعد از مخلوط کردن مواد شیرینی انها بیش از حد نشود و مواد را قبل از مخلوط کردن بیش از حد شیرین نکنید.ابتدا تخم مرغ و خامه را اماده کرده و بعدا پنیر را از یخچال بیرون بیاورید تا شل نشود.

 

 

خواص قهوه :

 

 

*. مقاومت ورزشکاران رازیاد می کند

 

 

*. برونش ها را باز می کند برای مبتلا یان به بیماری آسم مفید است

 

 

*. برای برطرف کردن تب یونجه مفید است

 

 

*. از کرم خوردگی دندان جلوگیری می کند

 

 

اختصاصی آکاایران

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :