طرز تهیه فالوده شیرازی خانگی
طرز تهیه فالوده شیرازی,طرز تهیه فالوده شیرازی با نودل برنج,طرز تهیه فالوده شیرازی با نودل چینی,طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته,طرز تهیه فالوده شیرازی با نودل

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن فالوده شیرازی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه فالوده شیرازی,طرز تهیه فالوده شیرازی با نودل برنج,طرز تهیه فالوده شیرازی با نودل چینی

طرز تهیه فالوده خانگی شیرازی

 

مواد لازم فالوده شیرازی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

۲لیوان

100 گرم / 400 کالری

رشته (نودل) برنجی

گرم

نامشخص

آب

۲لیوان

100 گرم / 0 کالری

گلاب

۱/۴لیوان

نامشخص

 

طرز تهیه فالوده شیرازی :

*. آکاایران : رشته های فالوده را می توان از فروشگاه ها لوازم قنادی تهیه کرد که به صورت بسته ای فروخته می شوند. پس ابتدا رشته فالوده را تهیه می کنیم. سپس آب و شکر را خوب مخلوط می کنیم تا هر دو کاملا در هم حل شوند. گلاب را به آن اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا محلول غلیظ شود.

*. آنگاه این محلول غلیظ را در ظرف فلزی ریخته و در فریزر می گذاریم.رشته ها را در آب جوش می ریزیم و به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت می پزیم. وقتی کاملا نرم شدند آن ها را داخل آبکش ریخته، روی آن آب کاملا سرد می ریزیم.

*. پس از گذشت زمانی در حدود ۳ ساعت، ظرف قبلی را از فریزر درآورده، رشته ها را در آن می ریزیم و با قاشق، طوری که رشته ها از هم نپاشند محلول و رشته های نرم شده را به آرامی هم می زنیم و پس از اختلاط مواد، دوباره ظرف را در فریزر می گذاریم. ۱ ساعت بعد فالوده آماده است و می توانید آن را سرو کنید.

 

خواص گلاب :

*. با نزدیک شدن تابستان علاوه بر گرمی هوا میزان حرارت درونی بدن نیز افزایش می یابد و این مسئله می تواند تاثیر زیادی در خستگی جسمی افراد داشته باشد. یکی از روش های طبیعی و موثر برای افزایش نشاط و کاهش خستگی بدن گنجاندن عرقیجات گیاهی همچون گلاب خنک به برنامه غذایی است. نوشیدن گلاب خنک در تابستان و حتی ماه های پیش از شروع تابستان به کاهش میزان حرارت بدن و همین طور تقویت بدن و افزایش توان بدن کمک می کند. البته باید توجه داشت که بهتر است برای مصرف روزانه گلاب حتما با یک متخصص طب سنتی مشورت و متناسب با نوع مزاج برای مصرف این عرق گیاهی اقدام کرد.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :