پیش غذا آسان با طرز تهیه پنیر سوخاری
پنیر سوخاری,پنیر سوخاری کاله,طرز پخت پنیر سوخاری,پنیر کبابی سوخاری,دستور پنیر سوخاری,قارچ و پنیر سوخاری,دستور پخت پنیر سوخاری,آموزش پنیر سوخاری

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پنیر سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

پنیر سوخاری,پنیر سوخاری کاله,طرز پخت پنیر سوخاری

دستور پخت پنیر سوخاری

 

مواد لازم جهت تهیه پنیر سوخاری :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر کامبر

۵۰۰ گرم

نامشخص

آرد سفید

دو قاشق سوپخوری

100 گرم / 341 کالری

پودر خردل

دو قاشق چایخوری

100 گرم / 452 کالری

شیر

دو قاشق سوپخوری

100 گرم / 110 کالری

تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 147 کالری

خرده نان

نصف فنجان

100 گرم / 360 کالری

پودر فلفل قرمز

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پودر فلفل سیاه

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن برای

سرخ کردن

100 گرم / 0 کالری

سبزیجات معطر

تازه برای تزیین

100 گرم / 33 کالر

 

روش تهیه پنیر سوخاری :

*. به نقل از آکا ایران : پنیر را به هشت قسمت مثلثی تقسیم کنید و کنار بگذارید.بر روی یک ورقه کاغذ روغنی، یک بشقاب یا یک کاسه کوچک، آرد و خردل را با هم الک کنید.در یک کاسه کوچک دیگر، تخم مرغ و شیر و در کاسه سوم، خرده نان و فلفل ها را مخلوط کنید.هر تکه پنیر را با ترکیب آرد بپوشانید و در مخلوط تخم مرغ زده و سپس در خرده نانها بغلطانید.

*. یک بار دیگر آنرا در تخم مرغ و خرده نان بزنید.روغن را در ظرف گود و کوچکی داغ کنید (یا در سرخ کن) و پنیرها را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در آن قرار دهید تا قهوه ای/ طلایی شوند.تزئین پنیر سوخاری :برای گرفتن روغن اضافه، آن ها را روی یک حوله کاغذی بچینید، سپس با سبزیجات معطر تازه تزیین نموده، با سس تند سرو نمایید.

 

خواص خردل :

*. نا به دلایل ناشناخته خردل خلط به وجود آمده را از بین می برد. به جای استفاده از داروهای موضعی، کمی پودر خردل روی سینه خود بمالید و سپس پارچه خیس شده در آب داغ را روی آن قرار دهید. مطمئن باشید در عرض چند دقیقه احساس بهتری پیدا خواهید کرد. این کار برای کمردرد و سینوزیت نیز مفید است.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :