.
.
..


طرز تهیه حلوای به

1391/10/10

حلوای به, دسر, آشپزی, حلوا, میوه به,akairan,آشنایی با روش تهیه‌ی حلوای به

طرز تهیه حلوای به

طرز تهیه حلوای به

مواد اولیه:  به  سه کیلوگرم   شکر  450 گرم   آب   سه پیمانه   پودر هل  یک قاشق چای‌خوری   خلال بادام  100 گرم   پودر پسته   به میزان...مواد اولیه:

 به  سه کیلوگرم

 
 شکر  450 گرم

 
 آب   سه پیمانه

 
 پودر هل  یک قاشق چای‌خوری

 
 خلال بادام  100 گرم

 
 پودر پسته   به میزان لازم

 
 روغن حیوانی  یک پیمانه

 

 

طرز تهیه:

* بِه‌ها را پوست گرفته، خرد کرده و قسمت سفت وسط بِه را جدا می‌کنیم.

* سپس آن‌ها را در آب سرد قرار می‌دهیم تا سیاه نشود، بعد آن‌ها را شسته و با آب و 100 گرم شکر در دیگ مسی می‌ریزیم. در دیگ را بسته و به مدت دو الی سه ساعت روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا بِه‌ها کاملاً پخته و آب آن جمع شود.

* در این فاصله گاهی آن را به هم می‌زنیم تا ته نگیرد، سپس با گوشت‌کوب بِه پخته شده را له می‌کنیم و بقیه شکر را به آن افزوده و روی حرارت آن را مرتب هم می‌زنیم، سپس روغن حیوانی اضافه می‌کنیم.

* کمی که تفت خورد بادام خلال شده و پودر هل را اضافه و همه مواد را خوب با هم مخلوط می‌کنیم.

* زمانی که حلوا از ظرف جدا شد و به صورت توده در آمد آن را در سینی مناسب چرب شده به قطر 5/1 سانتی‌متر پهن کرده و به صورت لوزی برش می‌زنیم یا با کاتر دلخواه آن را قالب زده، روی آن را با پودر پسته و خلال بادام تزئین می‌کنیم.

 

نکــته

برای اندازه‌گیری شکر این حلوا، زمانی که بِه پخته شد آن را له می‌کنیم و به ازای دو کاسه بِه یک کاسه شکر می‌افزاییم. به دلخواه می‌توان یک پیمانه آرد سنگک را تفت داد و پس از الک و سرخ کردن با دو قاشق غذاخوری روغن حیوانی به این حلوا افزود.

انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه - مجله آشپزی خانواده سبز - عظمی مسقطی آملی، مدرس آشپزی

حلوای بادام - آشپزی آکا
حلوای بادام - آشپزی آکا

طرز تهیه حلوای به

آشپزی - انواع دسر - حلوای بادام در تابه ای آرد را روی حرارت ملایم بدون کره تفت می دهیم تا زمانی که کرم رنگ شود.آرد تفت داده شده را الک می کنیم تا بدون گلوله باشد... ...
حلوا تخم‌مرغ - آشپزی آکا
حلوا تخم‌مرغ - آشپزی آکا

طرز تهیه حلوای به

آشپزی - انواع دسر - حلوا تخم‌مرغ زرده تخم‌مرغ، تخم‌مرغ، شکر، پودر هل، گلاب و زعفران حل شده را در ظرفی ریخته و با همزن دستی به مدت ۵ دقیقه هم بزنید... ...
پودینگ کدو حلوایی - آشپزی آکا
پودینگ کدو حلوایی - آشپزی آکا

طرز تهیه حلوای به

آشپزی - انواع دسر - پودینگ کدو حلوایی آب پرتقال و وانیل را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود اما نجوشد، سپس کشمش را به آن افزوده و ظرف را کناری قرار دهید. ...
گردآوری آشپزی آکا

.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.