.
..

طرز تهیه ژله بستنی در ظرف گرمکی

نوشته شده در تاریخ 1392/06/05 در دسته بندی انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

طرز تهیه ژله بستنی در ظرف گرمکی

در میان صیفی‌جات تابستانی، گرمک یکی از خوشمز‌ترین آنهاست که فقط مدت زمان محدودی در میوه‌فروشی‌ها یافت می‌شود.این میوه را می‌توانید همراه با بستنی ژله‌ای میل کنید تا کمبود شیرینی آن(در مقایسه با طالبی) با بستنی جبران شود.البته اگر گرمک پیدا نکردید، از طالبی هم می‌توانید استفاده کنید.

ژله میوه,ژله بستنی,ژله گرمک

طرز تهیه ژله بستنی در ظرف گرمکی

ژله میوه,ژله بستنی,ژله گرمک,گرمک

 


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای 8 نفر:

- گرمک یا طالبی متوسط  یک عدد

- ژله     یک بسته

- بستنی وانیلی    یک و نیم لیوان

- آب جوش    یک لیوان

روش تهیه:

1- ابتدا گرمک یا طالبی را بشویید و با چاقوی تیزی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس تخمه های داخل هر نیمه را خارج کرده و گوشت آن ها را با استفاده از قاشق‌ یا چاقویی کوچک تا یک ‌و نیم‌سانتی‌متری پوست، خالی کنید. هر کدام از پوسته‌ها را داخل کاسه‌ای متناسب با اندازه آنها قرار دهید.

2- گوشت طالبی یا گرمکی را که جدا کرده بودید، با چاقو به قطعات ریز خرد کنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود.

3- بستنی وانیلی را از فریزر خارج کنید و کمی صبر کنید تا در هوای معمولی اتاق کمی شل شود.

4- در این فاصله، پودر ژله را در کاسه ای بریزید. سپس آب جوش را به آن اضافه کنید و آن‌قدر هم بزنید تا پودر ژله به‌طور کامل در آب جوش حل شود.

به جای اضافه کردن آب سرد به ژله(طبق روال همیشگی)، یک و نیم لیوان بستنی کمی شل را در کاسه محتوی محلول ژله‌ بریزید و خوب هم بزنید.

5- هر یک از نیمه پوسته‌های گرمک یا طالبی را با مقداری از گرمک یا طالبی خرد شده به همراه بستنی ژله‌ای مایع پر کنید. سپس پوسته‌ها را داخل یخچال قرار دهید و چند ساعت صبر کنید تا بستنی ژله‌ای داخل گرمک یا طالبی کاملا سفت شود. پس از آن شما می‌توانید با چاقو هر نیمه را به چند قسمت تقسیم کنید(مانند تصویر بالا).

به این ترتیب خواهید دید که بستنی ژله‌ای نیز همراه با گرمک یا طالبی بریده می‌شود.
تبیان.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.