روش تهیه ی کاستارد وانیلی - آشپزی آکا
کاستارد وانیلی,کرم کاستارد وانیلی,آموزش کاستارد وانیلی,کاستارد وانیلی خوشمزه,تزیین کاستارد وانیلی,تهیه کاستارد وانیلی,روش تهیه کاستارد وانیلی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کاستارد وانیلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

کاستارد وانیلی,کرم کاستارد وانیلی,آموزش کاستارد وانیلی

درست کردن پیمانه کاستارد

 

مواد لازم برای 2 پیمانه کاستارد :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شیر

1 و 2/1 پیمانه

100 گرم / 110 کالری

خامه

2/1 پیمانه

100 گرم / 350 کالری

شکر

3/1 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

وانیل

2/1 قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

زرده تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 339 کالری

نشاسته ذرت

1 و 2/1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 286 کالری

کره به دلخواه

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه کاستارد وانیلی :

*. زرده تخم مرغ، شکر و نیمی از وانیل را در ظرف مناسبی ریخته و با همزن دستی بزنید تا یکدست شوند.نشاسته را به مخلوط زرده ها افزوده و با قاشق بزنید تا نشاسته بخورد مواد برود.شیر و خامه را مخلوط کرده، روی حرارت متوسط قرار داده و اجازه دهید داغ شده ولی بجوش نیاید، سپس کمی از آن را آرام به مخلوط زرده افزوده و هم بزنید، سپس مابقی مخلوط شیر را کم کم افزوده.

*. هم زده تا مایه ای نرم حاصل شود، مایه آماده شده را دوباره روی حرارت ملایم گذاشته، مابقی وانیل را افزوده و مرتباً هم زده تا مایه غلیظ شده و کاستارد آماده شود، در صورت تمایل کره را در این مرحله اضافه کنید.کاستارد آماده شده را در صورتی که برای تزئین ژله، کیک، ترایفل و ... مورد استفاده قرار می دهید.

*. در ظرفی ریخته، روی آن را سلفون کشیده و تا زمان استفاده کردن در یخچال قرار دهید، در صورتی که کاستارد را تک نفره سرو می کنید آن را درون لیوان یا جام بریزید، حدود 1 ساعت در یخچال نگهداری نمایید، سپس به دلخواه تزئین کرده و سرو نمایید.

 

خواص ذرت :

*. سرشار از املاح مختلف فلزات مخصوصا گوگرد - کلر - فسفر - سیلیس - آهن - کلسیم - منیزیم - سدیم و پتاسیم مى باشم و به همین جهت است که مردم مخصوصا خانم ها بطور ناخود آگاه به خوردن من علاقه زیاد دارند. زیرا به علت داشتن گوگرد - سیلیس و آهن و کلسیم غذاى خوبى براى مو و ناخن هاى آنها هستم .

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :