.
.
..


طرز تهیه شیرینی گردویی

1392/11/10

آشپزی - انواع دسر - روش تهیه شیرینی گردویی

در ظرف گودی سفیده تخم مرغ ها، شکر، پودر بیسکویت و آرد برنج یا آرد ذرت را مخلوط کرده و این مایع را 3 تا 4 بار از چرخ گوشت رد می کنیم تا مایع شیرینی کشدار شود...

 

شیرینی گردویی,طرزتهیه شیرینی گردویی

شیرینی گردویی,طرزتهیه شیرینی گردویی

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا250 گرم
گردوی چرخ کرده

6-5 عدد
سفیده تخم مرغ

400 گرم
شکر
نصف قاشق چایخوری    جوهرلیمو
یک سوم قاشق چایخوری    وانیل

یک سوم فنجان
آرد گندم یا آرد برنج یا آرد ذرت

100 گرم
بیسکویت پودر شده

طرز تهیه:

در ظرف گودی سفیده تخم مرغ ها، شکر، پودر بیسکویت و آرد برنج یا آرد ذرت را مخلوط کرده و این مایع را 3 تا 4 بار از چرخ گوشت رد می کنیم تا مایع شیرینی کشدار شود. بعد آن را در قابلمه ریخته، روی حرارت ملایم اجاق قرار می دهیم و مرتب به هم می زنیم تا مایع داغ شود. جوهرلیمو را در یک قاشق سوپخوری آب جوش حل کرده، به مایع شیرینی اضافه می کنیم . ظرف را از روی حرارت برمی داریم و کمی سفیده تخم مرغ روی آن می ریزیم تا سطح آن خشک نشود و مایع خنک شود.

بعد وانیل را به آن اضافه می کنیم و آن را به هم می زنیم. در کف سینی فرکاغذ روغنی قرار می دهیم و مایع شیرینی را در قیف با ماسوره ساده می ریزیم و با کمی فاصله روی کاغذ می ریزیم و در فر ملایم ،250 درجه قرار می دهیم تا به مدت 15-20 دقیقه بپزد.

چند نکته ضروری:

1- پخت این شیرینی نیاز به تجربه و دقت کافی دارد.

2- وقتی مایع را چرخ می کنید، اگر خمیر سفت بود، می توانید یک تا 2 عدد سفیده به آن اضافه کنید تا خمیر شیرینی شل شود.

3- سعی کنید در مرحله اول 3 تا 4 عدد شیرینی را در فر بپزید، اگر شیرینی بیش از اندازه پهن شد، مقدار شیرینی آن زیاد بوده است. بنابراین مقداری آرد برنج یا ذرت اضافه کنید و یا اگر شیرینی به کاغذ چسبید، شیرینی آن کم بوده و خمیر کمی شل می باشد.

انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه - تبیان
ویرایش و تلخیص: آکاایران.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.
.