برنج سرخ شده یانگژو
روش تهیه برنج سرخ شده,برنج سرخ شده خوشمزه,برنج سرخ شده,مواد لازم برنج سرخ شده,طرز تهیه برنج سرخ شده,درست کردن برنج سرخ شده

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن برنج سرخ شده یانگژو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه 

برنج سرخ شده,برنج سرخ شده خوشمزه,

برنج سرخ شده

درست کردن برنج سرخ شده

 

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 5 دقیقه

 

مواد لازم برنج سرخ شده یانگژو برای 2 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن

2 ق غ

100 گرم / 0 کالری

پودر فلفل سفید

2 پینچ

100 گرم / 0 کالری

نمک

1 پینچ

100 گرم / 0 کالری

روغن کنجد

2 ق غ

100 گرم / 0 کالری

سویا سس

2 ق غ

100 گرم / 64 کالری

برنج پخته شده سرد

400 گرم

100 گرم / 360 کالری

مرغ پخته شده و خرد شده

50 گرم

100 گرم / 200 کالری

گوشت پخته شده

50 گرم

100 گرم / 209 کالری

مخلوط سبزیجات

50 گرم

نامشخص

بچه میگوی خته و پوست کرده

50 گرم

100 گرم / 100 کالری

تخم مرغ زده شده

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

برگ گشنیز

برای تزئین

100 گرم / 20 کالری

 

طرز تهیه برنج سرخ شده یانگژو :

*. ووک را روی حرارت بگذارید و سپس نیمی از روغن را به آن اضافه کنید . تخم مرغ ها را که هم زده اید در ووک ریخته 1-2 دقیقه صبر کنید کمی ببندد.

*. سپس با قاشق چوبی دایره ای هم بزنید و بعد در بشقابی ریخته کنار بگذارید.ووک را شسته خشک کنید و روی حرارت بگذارید و نیمه ی دیگر روغن را به آن اضافه کرده.

*. میگوها را به ان اضافه کرده سپس سبزیجات را اضافه نمده حدو 1 دقیقه هم بزنید و تفت دهید . گوشت و مرغ را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر طبخ نمایید.

*. برنج را اضافه کرده مخلوط کنید تا بیشتر روی کف ووک قرار بگیرند.تخم مرغ ها را به ووک برگردانده هم بزنید و سویا سس و روغن کنجد و نمک و فلفل سیاه را روی مواد بپاشید.

*. سپس از روی حرارت برداشته و فورا سرو نمایید . در صورت تمایل میتوانید با مقداری بگ گشنیز روی برنج را تزئین کنید.مخلوط سبزیجات ( نخود سبز ، بروکلی ، ذرت و هویج ).

 

خواص کنجد :

کنجد و تسکین دندان درد

*. از قرن ها پیش در چین از کنجد برای تسکین درد دندان استفاده می شده است. کنجد حاوی ترکیباتی است که درد را بهبود می بخشد. خواص کنجد شبیه آسپیرین است و مانند مسکن عمل می کند. این دانه ها برای تسکین درد دندان بسیار مؤثر هستند. ظرف آبی را روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. سپس دانه های کنجد را در آن بریزید. برای هر مقدار کنجد دو برابر آب لازم هست. برای اینکه ترکیب تاثیر بهتری داشته باشد، باید منتظر شوید تا نیمی از آب تبخیر شود. مرهم را مستقیما روی قسمت دردناک دندان بگذارید، با درد آن فروکش نماید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :