نودل سبزیجات
روش تهیه نودل سبزیجات,نودل سبزیجات خوشمزه,نودل سبزیجات,مواد لازم نودل سبزیجات,طرز تهیه نودل سبزیجات,درست کردن نودل سبزیجات

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن نودل سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه 

نودل سبزیجات,نودل سبزیجات خوشمزه,

نودل سبزیجات

روش تهیه نودل سبزیجات

 

تعداد : 4 نفر

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 10 دقیقه

 

مواد لازم نودل سبزیجات :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نودل تخم مرغی

230 گرم

نامشخص

روغن کنجد

1 ق چ

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

1 ق غ

100 گرم / 0 کالری

سیر خرد شده

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

قارچ اسلایس شده

300 گرم

100 گرم / 27 کالری

5 ادویه چینی

1 پینچ

نامشخص

برگ های ریز اسفناج

160 گرم

100 گرم / 25 کالری

سویا سس

1-2 ق غ

100 گرم / 64 کالری

نمک

1 پینچ

100 گرم / 0 کالری

پیازچه خرد شده

2 ساقه

100 گرم / 23 کالری

کنجد سفید تست شده

نصف ق غ

100 گرم / 580 کالری

کنجد سیاه تست شده

نصف ق غ

100 گرم / 580 کالری

 

طرز تهیه نودل سبزیجات :

*. به اندازه  کافی آب در قابلمه ریخته روی حرارت بگذارید تا به جوش آید و نودلها حدود 3 دقیقه بپزید تا نرم شوند . سپس آبکش کنید و با روغن کنجد مخلوط کنید که به هم نچسبند و کناری بگذارید .

*. ووک را روی حرارت گذاشته روغن مایع را داخلش بریزید و سیر را تفت دهید تا عطرش بلند شود . قارچها را اضافه کرده 1-2 دقیقه بپزید تا قهوه ای شوند . ادویه چینی را به قارچها اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر طبخ کنید.

*. اسفناج را اضافه کرده یک دقیقه دیگر طبخ کنید میتوانید چند قاشق آب هم اضافه کنید تا اسفناج ها راحت تر بخارپز شوند.سس آماده شده را با نودل مخلوط نموده رویش سویا سس و نمک بپاشید . و با حلقه های پیازچه و دانه های کنجد تزئین نمایید.

 

خواص کنجد :

*. کنجد معدن مواد معدنی قابل جذب است و دارای ؛ منیزیم، کلسیم، آهن، سیلیس، آلومینیوم، کروم، مس، نیکل، سدیم و چندین فلز و شبه فلز دیگر است. اثر کنجد بیشتر در اثر داشتن ویتامین های زیاد آن است بویژه ویتامین های ب و ویتامین های ف که فراوان دارد.

*. کنجد تقریبا بیشتر مواد مورد ساختمان بدن را داراست. لذا یک غذای قیمتی و پر ارزش برای انسان است که دارای خواص گوشت است ولی ضرر آن را ندارد .

*. کنجد قوت ، جوانی ، تعادل زندگانی و صحت را به انسان می بخشد. اثر آن در تعویض سلول های کهنه ی بدن بسیار سریع است و در تسهیل تفکر عمل آن قابل تحسین است و در رفع آلامی مانند: سرطان ، سل ، کم خونی بی نظیر است.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :