نخود فرنگی و مارچوبه چینی
آموزش نخود فرنگی و مارچوبه,دستور تهیه نخود فرنگی و مارچوبه,تهیه نخود فرنگی و مارچوبه,روش تهیه نخود فرنگی و مارچوبه,نخود فرنگی و مارچوبه خوشمزه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن نخود فرنگی و مارچوبه چینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

نخود فرنگی و مارچوبه,دستور تهیه 

نخود فرنگی و مارچوبه,تهیه 

نخود فرنگی و مارچوبه

نخود فرنگی و مارچوبه خوشمزه

 

مواد لازم نخود فرنگی و مارچوبه چینی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نخود فرنگی

250 گرم

100 گرم / کالری

مارچوبه

100 گرم

100 گرم / 20 کالری

روغن کنجد

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

کنجد

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 580 کالری

عسل

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 288 کالری

زنجبیل

0.25 قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

 

طرز تهیه نخود فرنگی و مارچوبه چینی :

*. آکاایران : سرو و ته پوست نخود فرنگی را جدا کرده و انتهای مارچوبه ها را با پوست کن نازک پوست بکنید و آنها را بصورت مورب برش بزنید مارچوبه ها را در آبجوش بپزید تا نرم شوند سپس آبکش کرده و با آب سد بشوئید.

*. نخود فرنگی ها را نیز در قابلمه آبجوش ریخته و فرا آبکش کنید و زیر آب سرد بگیرید تا تازه شوند روغن کنجد و دانه کنجد را در ماهیتابه گرم کرده و نخود فرنگی ، مارچوبه ها ، عسل و زنجبیل را بیافزایید و تفت دهید سپس سرو نمایید.

 

خواص مارچوبه :

مارچوبه برای مقابله با یبوست

*. اگر مدتی است که دستگاه گوارشتان تنبل شده است و یبوست گرفته اید می توانید به مارچوبه اعتماد کنید. این سبزی یکی از منابع خوب فیبرهای غذایی است. مارچوبه حاوی فیبرهای محلول و غیر محلول در آب به نام «پکتین» و «موسیلاژ» و غیره می باشد که برای مقابله با یبوست بسیار مفیدند. به خاطر اینکه این فیبرها آب را به خود گرفته و دفع مواد زائد را از طریق روده ها آسان تر می کنند. در واقع این فیبرها و ترکیبات موجود در ساقه ی مارچوبه تنبلی روده ها را از بین می برند. اگر دچار یبوست هستید می توانید با مصرف مارچوبه بدون ترس از آسیب رساندن به مخاط روده ها با یبوست مقابله کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :