مخلوط برنج چینی
آموزش مخلوط برنج چینی,دستور تهیه مخلوط برنج چینی,تهیه مخلوط برنج چینی,روش تهیه مخلوط برنج چینی,مخلوط برنج چینی خوشمزه,مخلوط برنج چینی,مواد لازم مخلوط

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن مخلوط برنج چینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

مخلوط برنج چینی,دستور تهیه 

مخلوط برنج چینی,تهیه 

مخلوط برنج چینی

مواد لازم مخلوط برنج چینی

 

مواد لازم مخلوط برنج چینی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قارچ

4 عدد

100 گرم / 27 کالری

برنج

2 فنجان

100 گرم / 360 کالری

روغن کنجد

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

پیاز

1 قاشق سوپخوری

یک عدد / 5 کالری

سیر

1 عدد

100 گرم / 120 کالری

زنجبیل

1 عدد

100 گرم / 49 کالری

پیاز سبز

2 دانه

100 گرم / 36 کالری

فلفل قرمز دلمه ای

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

ذرت کنسرو شده

0.5 فنجان

100 گرم / 80 کالری

خیار

4 عدد

100 گرم / 15 کالری

نخود فرنگی

100 گرم

100 گرم / کالری

سس چینی

1 قاشق مرباخوری

نامشخص

 

طرز تهیه مخلوط برنج چینی :

*. آکاایران : روی قارچ های خشک آبجوش بریزید و درب کاسه را گذاشته و بمدت 20 دقیقه کنار بگذارید سپس آبکش کرده و سابقه آنها را جدا کنید و کلاهک قارچها را خرد کنید.برنج را 12 دقیقه بجوشانید تا نرم شده و آبکش کنید.

*. روغن و روغن کنجد را در ماهیتابه گرم کرده و سیر ، زنجبیل ، پیازچه و فلفلها را افزوده و بمدت 1 دقیقه تفت دهید.قارچ ها ، ذرت ، خیار و نخود فرنگی را اضافه کنید و بمدت 2 دقیقه بهم بزنید . سس سویا و سپس برنج را بیافزایید و بهم بزنید تا گرم شوند.

*. همچنین فراموش نکنید که قبل از هر کاری : زنجبیل را رنده کنید ، پیاز چه را خرد کنید ، فلفل دلمه ای قرمز را خرد کنید ، نخود فرنگی را پوست بکنبد و خیار ها را خرد کنید و دانه های آن را جدا کنید.

 

خواص زنجبیل :

درمان سو هاضمه با زنجبیل

*. سوء هاضمه مزمن به وسیله علائمی نظیر درد و ناراحتی مکرر در قسمت بالای معده شناخته می شود. تاخیر در تخلیه معده یکی از دلایل اصلی بروز سوء هاضمه است. خوشبختانه زنجبیل سرعت تخلیه معده را در افرادی که با این مشکل دست به گریبانند، افزایش می دهد؛ برای مثال زنجبیل زمان لازم برای تخلیه معده بعد از خوردن سوپ را از حدود ۱۶ دقیقه به ۱۲ کاهش می دهد. هم چنین در مطالعه ای که بر روی ۲۴ فرد سالم انجام شد، مشاهده گردید که مصرف ۱.۲ گرم پودر زنجبیل قبل از یک وعده غذایی، سرعت تخلیه معده را ۵۰% افزایش می دهد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :