مخلوط سبزیجات و گوشت
مخلوط سبزیجات و گوشت,طرز تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت,روش تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت,طرز پخت مخلوط سبزیجات و گوشت,آموزش پخت مخلوط سبزیجات و گوشت

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن مخلوط گوشت و سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

   مخلوط سبزیجات و گوشت,طرز تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت,روش تهیه مخلوط سبزیجات و گوشت

آموزش پخت مخلوط سبزیجات و گوشت

 

زمان پخت : ۴۵ دقیقه

 

مواد لازم مخلوط گوشت و سبزیجات :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قارچ

6 عدد

100 گرم / 27 کالری

روغن

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

گوشت بدون استخوان

125 گرم

100 گرم / 74 کالری

سس لوبیا

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / کالری

سس سویا

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

سس فلفل

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 26 کالری

شکر

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 400 کالری

زنجبیل

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 49 کالری

کرفس خرد شده

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 13 کالری

هندوانه

2 عدد

100 گرم / 23 کالری

فلفل سبز دلمه ای

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل قرمز دلمه ای

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

ذرت کنسرو شده

1 عدد

100 گرم / 80 کالری

آب مرغ

425 گرم

نامشخص

پیاز سبز

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

 

روش تهیه مخلوط گوشت و سبزیجات :

*. آکاایران : روی قارچ ها آبجوش ریخته و بمدت 20 دقیقه کنار بگذارید تا خیس بخورند سپس خارج کرده و ساقه قارچ ها را جدا کنید و کلاهک آنها را ریز خرد کنید.

*. روغن را در ماهیتابه گرم کرده و گوشت را بمدت یک دقیقه در ان تفت دهید سپس خارج کنید , روغن اضافی را در ماهیتابه گرم کنید و سسها , شکر و زنجبیل را بیافزایید.

*. بمدت 30 ثانیه بهم بزنید. قارچ , کرفس , هویج , فلفل و ذرت را افزوده و بمدت چند دقیقه دیگر بهم بزنید , مجددا گوشت و پیازچه ها را به ان افزوده و بهم بزنید تا گرم شوند.

 

خواص زنجبیل :

هضم بهتر غذا با مصرف زنجبیل

*. زنجبیل باعث هضم بهتر و سریع غذا می شود. ترکیبات موجود در زنجبیل با اثر گذاشتن روی مخاط معده و روده باعث بهبود عملکرد آن ها می شود. نتایج پژوهش های محققان هندی نیز نشان می دهد که این ادویه باعث تحریک ترشح آنزیم های مختلفی می شود که هضم غذا را راحت تر می کنند.

*. می توانید از زنجبیل تازه استفاده کنید و یا از پودر و دم کرده ی زنجبیل بهره ببرید. سعی کنید در تهیه ی غذاهایتان از زنجبیل استفاده کنید. اگر از طعم آن خوشتان نمی آید از کپسول های موجود در بازار استفاده کنید. می توانید ۰.۵ تا ۱ گرم زنجبیل خشک را با ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلی لیتر آب دم کرده و بعد از غذا میل کنید.

*. افشره ی خوراکی زنجبیل حاوی خواص ملینی است که می تواند به رفع یبوست کمک کند به این منظور دو قطره از افشره ی خوراکی زنجبیل را روی شکمتان چکانده و دایره وار در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید و یا اینکه یک قطره از این افشره را در یک قاشق روغن زیتون چکانده و قبل از غذا ببلعید.

 

اختصاصی آکاایران

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :