اردک سرخ شده همراه با سس میوه
روش تهیه اردک سرخ شده,اردک سرخ شده خوشمزه,اردک سرخ شده,مواد لازم اردک سرخ شده,طرز تهیه اردک سرخ شده,درست کردن اردک سرخ شده

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن اردک سرخ شده را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

روش تهیه 

اردک سرخ شده,اردک سرخ شده خوشمزه,

اردک سرخ شده

درست کردن اردک سرخ شده

 

مواد لازم اردک سرخ شده :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغابی

1 عدد

نامشخص

عسل

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 288 کالری

سس سویا

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 43 کالری

روغن

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

پرتقال

2 عدد

100 گرم / 37 کالری

آب پرتقال

1 فنجان

100 گرم / 33 کالری

آب لیموترش

0.25 فنجان

100 گرم / 9 کالری

آب مرغ

0.25 فنجان

نامشخص

آرد ذرت

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 370 کالری

آب

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

کمپوت هلو

425 گرم

100 گرم / 55 کالری

آناناس کنسرو شیرین

450 گرم

100 گرم / کالری

 

طرز تهیه اردک سرخ شده :

آکاایران : این غذا را با مخلوط یک قاشق غذا خوری سس فلفل و یک قاشق چایخوری سس سویا سرو نمایید.اردک را تمیز کرده و گردن آن را جدا کنید و بشوئید , داخل و خارج اردک را با مخلوط سس سویا و عسل چرب کنید و در ظرفی قرار داده.

بدون اینکه درب آن را بگذارید بمدت یک شب در یخچال قرار دهید تا چاشنی آن کاملا جذب گوشت اردک شود. اردک را با روغن چرب کنید و بمدت یک ساعت در فر با حرارت متوسط بپزید سپس آن را خارج کرده و به قطعات کوچک خرد کنید و با سس میوه سرو نمایید.

 

طرز تهیه سس میوه :

پرتقال را پوست کنده و قاشهای آن را جدا سازید و پوست نازک اطراف هر قاشق آن را بکنید , آب پرتقال , عسل , آبلیمو , سس سویا , آب مرغ و مخلوط آرد ذرت و آب را در ماهیتابه ریخته و روی گاز قرار داده و مرتب بهم بزنید تا بجوشد و غلیظ شود , گلابی , آناناس و پرتقالها را بیافزایید و مخلوط کنید.

 

خواص آناناس :

تاثیر مصرف آناناس در دفع سنگ کلیه

آناناس ادرارآور و تصفیه کننده است و شهرت زیادی در دفع ضایعات بدن دارد. این میوه ی خوشمزه به پاکسازی کلیه ها و دفع سنگ کلیه کمک زیادی می کند. می توانید از آب آناناس طبیعی برای این منظور استفاده کنید. همچنین می توانید آن را با شیر گیاهی برنج مخلوط کرده و خاصیت آن را چند برابر کنید. برای این کار به مقداری میوه ی آناناس و ۲۵۰ میلی لیتر شیر برنج نیاز دارید. این دو ترکیب را داخل مخلوط کن بریزید و به مدت چند دقیقه میکس کنید. می توانید برای رقیق تر کردن آن کمی آب نیز اضافه کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :