مخلوط پفکی ماهی و گوشت چینی
آموزش پفکی ماهی و گوشت,دستور تهیه پفکی ماهی و گوشت,تهیه پفکی ماهی و گوشت,روش تهیه پفکی ماهی و گوشت,پفکی ماهی و گوشت خوشمزه,پفکی ماهی و گوشت

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن مخلوط پفکی ماهی و گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

آموزش 

پفکی ماهی و گوشت,دستور تهیه 

پفکی ماهی و گوشت,تهیه 

پفکی ماهی و گوشت

روش تهیه پفکی ماهی و گوشت

 

مواد لازم مخلوط پفکی ماهی و گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خمیر نان سفید

375 گرم

100 گرم / 250 کالری

ماهی

2 عدد

100 گرم / 100 کالری

گوشت بدون استخوان

125 گرم

100 گرم / 74 کالری

پیاز سبز خرد شده

3 عدد

100 گرم / 23 کالری

سس سویا

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 43 کالری

شاه بلوط

4 عدد

100 گرم / 170 کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه مخلوط پفکی ماهی و گوشت :

*. آکاایران : این غذا را می توانید از چند ساعت قبل از سرو آن آماده کنید همچنین می توانید این مخلوط را بصورت نپخته بمدت 2 ماه در فریزر قرار دهید و یک شب قبل از استفاده در یخچال بکذارید تا یخ آن باز شود.

*. نیمی از خمیر را روی سطح آردی با وردنه صاف کنید و ان را بصورت دایره های 8 سانتی متری ببرید , گوشت , ماهی , پیازچه , سس سویا را در مخلوط کن ریخته تا نرم و له شوند , بلوط را نیز بیافزایید.

*. سپس یک قاشق چایخوری از این مخلوط را روی برشهای گرد خمیر قرار داده و لبه های آن را با تخم مرغ چرب کنید و آن را تا بزنید بطوریکه روی مواد بپوشاند.

*. لبه های خمیر را همانند تصویر زیر بپیچید , روغن را در ماهیتابه داغ کرده و خمیر ها را در آن سرخ کنید تا طلایی شده سپس از ماهیتابه خارج کرده و روی دستمال تمیزی قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

 

خواص ماهی :

مواد مغذی موجود در ماهی در طول دوران رشد حیاتی اند.

*. اسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد و تکامل بدن ضروری هستند. اسید چرب امگا ۳، اسید دوکوزاهگزانوییک (DHA)، از اهمیت ویژه ایی برخوردار است، زیرا برای رشد مغز و چشم لازم است. به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود مادران باردار و شیرده حتما اسیدهای چرب امگا ۳ به اندازه کافی مصرف کنند. با این حال، یک اخطار در مصرف ماهی به مادران باردار وجود دارد. برخی از ماهی ها جیوه بالایی دارند، که از قضا با مشکلات رشد مغز در ارتباط است.

*. به همین دلیل، زنان باردار باید فقط ماهی هایی مانند ماهی آزاد، ساردین، ماهی قزل آلا و غیره را که در زنجیره مواد غذایی قرار دارند را مصرف کنند و میزان آن را به ۳۴۰ گرم در هفته محدود کنند. همچنین زنان باردار باید از گوشت خام و نپخته (از جمله سوشی) اجتناب کنند، زیرا ممکن است حاوی میکروارگانیسم هایی باشد که می تواند برای جنین مضر باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :