فنون آشپزی کلیدی برای سوراخی کردن مرغ در منزل
سوخاری کردن مرغ در خانه,سوخاری کردن مرغ در منزل,سوخاری کردن,آموزش سوخاری کردن مرغ,تکنیک های سوخاری کردن مرغ,فن سوخاری کردن مرغ,آموزش آشپزی,فنون کلیدی برای سوخار

مرغ سوخاری های تهران ( با بهترین کنتاکی ها و مرغ سوخاری های تهران ...

 مرغ سوخاری از غذاهای ترد و خوشمزه ای است که امروزه در رستوان جایگاه ویژه ای دارد. طعم ترد و خوشمزه این غذا باعث شده است که در بین ملل مختلف مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله از مجموعه آشپزی آکا،تصمیم داریم نکات کلیدی و فنون مخصوص برای تهیه مرغ سوخاری را به شما عزیزان آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

برای درست کردن مرغ سوخاری در منزل چه کار باید بکنم؟

برای سوخاری کردن مرغ ابتدا آن را با یک عدد پیاز و مقدار کمی آب روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا نیم پز شود. بعد قطعات مرغ را در یک صافی خالی کنید تا آب اضافی آن‌ها گرفته شود. سپس زرده تخم مرغ را روی قطعات مرغ بمالید و آن را داخل پودر سوخاری بغلتانید. حال می‌توانید آن‌ها را در روغن سرخ کنید.


برای پخت گوشت ناپز؛ یک قاشق مربا خوری سرکه به آب غذا اضافه کنید.

برای گوشت سفت؛ مایه‌ای مرکب از بخش‌های مساوی سرکه و آب گوشت گرم شده تهیه کنید، مدت دو ساعت گوشت ناپز را در آن بخوابانید. اگر می‌خواهید یک مرغ پیر را بپزید، قبل از طبخ، آن را چند ساعت در سرکه خیس کنید. افزون برآن که گوشت آن نرم خواهد شد، طعم و مزه یک جوجه را خواهد گرفت.

برای آن که گوشت‌های سفت یا برخی از مرغ‌های دیرپز زودتر پخته شود قبلا گوشت را مدت دو ساعت در مخلوطی از سرکه و روغن سالاد که به میزان مساوی با هم مخلوط کرده‌اید، قرار دهید. اگر هنگام پختن گوشت‌های سفت مقدار بسیار کمی جوش شیرین در آب بریزید، زودتر خواهد پخت.
 

برای پخت سیب‌ زمینی همیشه به مشکل برمی‌خورم؛ چه کار باید بکنم؟


برای پخت سیب‌ زمینی همیشه به مشکل برمی‌خورم؛ چه کار باید بکنم؟

اگر می‌خواهید سیب‌زمینی هنگام پختن، پوستش ترک نخورد، قبل از پختن، قدری کره یا روغن روی سیب‌زمینی بمالید، نه تنها ترک نخواهد خورد بلکه طعم و مزه خوبی هم پیدا می‌کند و فقط با مقداری نمک بسیار خوشمزه خواهد شد. برای جلوگیری از ترکیدن پوست سیب‌زمینی که با پوست داخل آش یا در فر می‌پزید، با چنگال از چند نقطه سیب‌زمینی را سوراخ کنید. برای سرخ‌کردن سیب‌زمینی همیشه تابه بزرگی انتخاب کنید تا سیب‌زمینی‌ها روی هم قرار نگیرد.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :