طرز تهیه چیکن استریپس یا همان مرغ کریسپی
امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم طرز تهیه کریسپی چیکن را به شما آموزش دهیم. اگر شماهم دوست دارید یک غذای جدید با مرغ را امتحان کنید پیشنهاد می‌کنیم این غذای خوشمز

طرز تهیه و دستور پخت چیکن کریپسی - چیکن استریپس

آکاایران: امروز ما در این مقاله از مجموعه مقالات آکا، تصمیم گرفتیم طرز تهیه کریسپی چیکن را به شما آموزش دهیم.که با پختن ان قطعا طعم متفاوت از غذاهای تکراری را خواهید چشید.با ما همراه باشید.

 

طرز تهیه و دستور پخت چیکن کریپسی - چیکن استریپس

اگر از طعم غذاهای تکراری خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد یک مزه جدید را تجربه کنید با ما باشید تا یک غذای مقوی و با طعم جدید را یاد بگیرید. سینه‌ی مرغ یک ماده غذایی سرشار از پروتیین است اما درست کردن آن به یک روش جدید قطعا مورد پسند شما واقع می‌شود. با طعم و ظاهر زیبایی که دارد یک تجربه‌ی متفاوت از آشپزی را به شما می‌دهد.

طرز تهیه ی چیکن کریپسی

مواد لازم برای تهیه‌ی مرغ کریپسی

  • سینه مرغ برش خورده یک عدد
  • شیر یا آب یک پیمانه
  • آرد یا پودر سوخاری 
  • پودر سوخاری کلیپسی 
  • ادویه(فلفل سیاه و قرمز،زردچوبه، نمک)
  • مقداری بکینگ‌پودر
  • تخم‌مرغ یک عدد

طرز تهیه‌ی چیکن کریپسی

برش‌های نازک مرغ را که از تکه‌های فیله یا سینه‌ی مرغ می‌باشد را نازک برش می‌زنیم و با مقداری آبلیمو و ادویه مزه‌دار می‌کنیم و به مدت یک ساعت در یخچال می‌گذاریم. در درون ظرفی پودر سوخاری و آرد را به همراه ادویه‌جات مخلوط کرده. در درون ظرف دیگری یک عدد تخم مرغ، شیر و زردچوبه و فلفل و بکینگ‌پودر را مخلوط می‌کنیم و کاملا بهم می‌زنیم.مرغ‌ها را از یخچال در می‌آوریم  و در مخلوط آرد می‌غلتانیم. و بعد در مخلوط تخم‌مرغ و شیر و در سینی می‌چینیم. 

طرز تهیه ی چیکن کریپسی

و بعد در مخلوط تخم‌مرغ و شیر و در سینی می‌چینیم.

طرز تهیه ی چیکن کریپسی

و نیم ساعت دیگر در یخچال می‌گذاریم تا مرغ کاملا مزه‌دار شود. بعد از یخچال خارج کرده و در پودر کلیپسی می‌غلتانیم و در درون روغن سرخ می‌کنیم. 

طرز تهیه ی چیکن کریپسی

قارچ را به همین ترتیب می‌تواند سوخاری کنید. معمولا در کنار این غذا سیب‌زمینی سرخ شده و سس سرو می‌شود. بجای سس نیز می‌توانید از ماست موسیر استفاده کنید.

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :