طرز تهیه  ی تـاس کبـاب مـرغ
طرز تهیه تاس کباب مرغ,طرز تهیه تاس کباب با مرغ,طرز تهیه تاس کباب با مرغ,طرز تهیه ی تاس کباب مرغ,طرز تهیه تاس کباب با مرغ,طرز پخت تاس کباب با مرغ

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن تاس کباب مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه تاس کباب مرغ,طرز تهیه تاس کباب با مرغ,طرز تهیه تاس کباب با مرغ

طرز پخت تاس کباب با مرغ

 

مواد لازم تاس کباب مرغ 4 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ خردشده

دو پیمانه

100 گرم / 200 کالری

پیاز

دو عدد

100 گرم / 5 کالری

سیب زمینی

یک عدد

100 گرم / 75 کالری

نخود فرنگی

یک پیمانه

100 گرم / کالری

فلفل دلمه ای

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک ، فلفل ، زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

رب گوجه فرنگی

به میزان لازم

100 گرم / 76 کالری

ساقه کرفس خردشده

نصف پیمانه

100 گرم / 13 کالری

 

روش تهیه تاس کباب مرغ :

*. آکاایران : مرغ را با یک عدد پیاز، ساقه های کرفس و آب می گذاریم تا بپزد.پیاز دیگر را نگینی خرد کرده و تفت می دهیم.سیب زمینی را مکعبی خرد کرده و سرخ می کنیم.نخودفرنگی را نیز با مقدار بسیار کمی آب می پزیم.مرغ پخته را با روغن تفت می دهیم.

*. سپس پیاز، سیب زمینی و نخودفرنگی را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم، در این مرحله فلفل دلمه ای نگینی خردشده را به همراه رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل و زردچوبه به کلیه مواد اضافه نموده، خوب مخلوط می کنیم و می گذاریم تا چند تفت بخورد.

 

خواص نخود فرنگی :

*. نخود فرنگی همچنین منبعی از ویتامین c است که بسیاری از سلول های تولید کننده انرژی را از تخریب بوسیله رادیکال های آزاد محافظت می نماید. با نگاهی به جدول ترکیبات مواد مغذی نخود فرنگی، میزان بالای ویتامین k که ویتامین مهمی در پروسه لخته شدن خون و نیز ساخت استخوان است مشخص می کند که نخود فرنگی منبع خوبی از این ماده مغذی برای حفظ سلامت است. نخود فرنگی به دلیل دارابودن مواد نشاسته ای زیاد، از دیگر سبزی ها انرژی بیشتری دارد.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :