بلدرچین بریان
بلدرچین بریان,طرز تهیه بلدرچین بریان,روش تهیه بلدرچین بریان,طرز پخت بلدرچین بریان,آموزش پخت بلدرچین بریان,مواد لازم برای بلدرچین بریان,بلدرچین بریان خوشمزه

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن بلدرچین بریان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

بلدرچین بریان,طرز تهیه بلدرچین بریان,روش تهیه بلدرچین بریان

طرز پخت بلدرچین بریان

 

مواد لازم بلدرچین بریان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بلدرچین

12عدد

100 گرم / 151 کالری

سیر ورقه شده

1حبه

100 گرم / 120 کالری

پوست لیمو ترش رنده شده

2قاشق چایخوری

نامشخص

روغن زیتون

یک چهارم پیمانه(60میلی لیتر)

100 گرم / 0 کالری

پیاز متوسط خلالی خرد شده

حدوداً 170گرم

100 گرم / 36 کالری

گوجه فرنگی متوسط فیله شده و خلالی شده

2عدد (حدوداً 300گرم)

100 گرم / 15 کالری

جعفری تازه

1پیمانه

100 گرم / 34 کالری

سماق

2 قاشق چایخوری

نامشخص

 

مواد لازم سس سیر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیر له شده

9حبه

100 گرم / 120 کالری

آبلیموی تازه

2قاشق غذاخوری

100 گرم / 9 کالری

نمک

1قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

1/2پیمانه 125 میلی لیتر

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه بلدرچین بریان :

*. آکاایران : بلدرچین ها را خوب شسته و خشک کنید.سپس با یک چاقوی تیز،دو طرف ستون فقرات هر بلدرچین را برش داده و ستون فقرات را جدا نموده و دور بیندازید .سپس بلدرچین ها را طوری قرار دهید که سینه ی آنها به سمت بالا قرار بگیرد.

*. روی آن فشار مختصری دهید تا کمی پهن شود .در ظرف مناسب دیگری سیر ورقه شده و پوست رنده شده لیمو ترش و روغن زیتون را باهم مخلوط نمایید .سپس بلدرچین ها را در این ظرف قرار دهید تا کاملاً به این مواد آغشته شوند.روی ظرف را بپوشانید.

*. آن را بین 6تا 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا بلدرچین ها کاملاً مزه دار شوند .در این مرحله سس سیر را درست کنید و فر را با حرارت 200 درجه سانتی گراد گرم کنید .سپس بلدرچین ها را از مخلوط قبلی خارج کنید.

*. روی آنها را با برس معادل قاشق غذا خوری سس سیر بزنید و آنها را در یک ظرف پیرکس گذاشته و داخل فر قرار دهید.بعد از 15 دقیقه فر را خاموش کرده و گریل را روشن کنید .15 دقیقه دیگر زمان دهید.

*. تا بلدرچین ها بریان شوند .پیاز و جعفری و گوجه فرنگی و سماق را با هم مخلوط نموده و بلدرچین های بریان شده را روی آن قرار دهید و با سس سیر میل نمایید.

 

روش تهیه سس سیر :

*. سیر،آبلیموو نمک را با هم مخلوط کنید،سپس روغن زیتون را به آرامی به آن اضافه نموده و سس را با همزن برقی مرتب هم بزنید تا مواد کاملاً با هم مخلوط شوند.

 

خواص سیر :

*. شما می توانید از این گیاه استفاده ی موضعی نیز بکنید و آن را به صورت مرهم برای تسکین جای نیش برخی از حشرات موذی و یا برای خلاص شدن از شر زگیل استفاده کنید.برای رفع سرماخوردگی کافی است که یک عدد سیر پوست کنده را در آب گرم بجوشانید و با آن بخور دهید. مصرف آن نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی می شود.

*. اگر از روماتیسم رنج می برید سیر را داخل روغن زیتون له کنید و هر روز صبح آن را به مناطق دردناک بمالید.اگر گوشتان دچار عفونت و ورم شده است سیر را له کنید و آب آن را صاف کنید. یک تا دو قطره از این آب را داخل گوشتان بچکانید.

*. برای فراموشی و مشکلات حافظه یک کیلوگرم سیر را پوست کنده و ریزریز کنید. سپس آن ها را با آب 24 عدد لیموترش مخلوط کرده و داخل یک ظرف شیشه ای دربسته بریزید. اجازه دهید ترکیبتان به مدت 24 روز بماند تا خواص آن کاملا آزاد شود. سپس هر روز به صورت ناشتا یک قاشق چای خوری از این ترکیب را بنوشید.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :