پلوی لوبیا چشم بلبلی
طرز تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی,روش تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی,درست کردن پلوی لوبیا چشم بلبلی,پلوی لوبیا چشم بلبلی خوشمزه,دستور تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پلوی لوبیا چشم بلبلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی,روش تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی,درست کردن پلوی لوبیا چشم بلبلی

طرز تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی

 

مواد لازم پلوی لوبیا چشم بلبلی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

به مقدار لازم

100 گرم / 360 کالری

لوبیا چشم بلبلی

به مقدار لازم

100 گرم / 130 کالری

سبزی پلو

به مقدار لازم

نامشخص

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پیار

یک عد د

100 گرم / 36 کالری

گوشت قرمز یا گوشت مرغ

مقد ار مواد بستگی به تعد اد مصرف کنند ه د ارد

100 گرم / 200 کالری

 

روش تهیه پلوی لوبیا چشم بلبلی :

*. برنج را پاک کرد ه، می شوییم و مطابق معمول با نمک خیس می کنیم. سبزی را پاک کرد ه، شسته و خرد می کنیم. لوبیا را پاک کرد ه، شسته و می پزیم.وقتی تقریباً پخت، نمک را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم تا آبش تمام شود .

*. پیاز را شسته، خرد کرد ه و به گوشت یا مرغ پاک شد ه و شسته شد ه اضافه می کنیم.به آن نمک می زنیم و می گذاریم تا آب آن تمام شود و خوب بپزد .برنج را آبکش می کنیم، کف قابلمه روغن د اغ شد ه و نان یا حلقه های سیب زمینی قرار می د هیم. لوبیا را د ر آبکش با برنج مخلوط می کنیم.

*. مقد اری از آن را د ر قابلمه می ریزیم و روی آن سبزی می ریزیم و به همین ترتیب اد امه می د هیم تا تمام مواد د ر قابلمه قرار گیرد . روی آن مقد اری روغن یا آب و روغن می ریزیم و برنج را د م می کنیم.د ر موقع کشید ن د ر د یس گوشت یا مرغ را لا به لای پلو قرار می د هیم.

 

خواص برنج :

منبع عالی انرژی :

*. ازآنجاکه برنج سرشار از کربوهیدارات است، می توان از آن بعنوان سوخت بدن استفاده کرد و به عملکرد طبیعی مغز نیز کمک می کند.

فاقد کلسترول :

*. خوردن برنج فقط به این دلیل که فاقد چربی های مضر، کلسترول و سدیم است، فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. برنج می تواند بخش مهمی از یک برنامه غذایی متعادل را تشکیل دهد.

سرشار از ویتامین :

*. برنج منبع عالی از ویتامین ها و موادمعدنی مثل نیاسین، ویتامین D، کلسیم، فیبر، آهن، تیامین و ریبوفلاوین به شمار می رود.

 

اختصاصی آکاایران

 

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :