سبزی پلو با ماهی
سبزی پلو با ماهی از مجموعه دستورغذایی های ایرانی است. بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه سبزی پلو با ماهی را برای شما آماده کرده است.
آکاایران: زمان آماده سازی
۱۰ دقیقه
زمان پختن
۶۰ دقیقه
ملیت
غذای ایرانی
۴ پیمانه
برنج
۴ تکه
۱ کیلوگرم
سبزی پلو خرد شده
۱ بوته
سیر
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی

آکاایران: سبزی پلو با ماهی

سبزی پلو با ماهی از مجموعه دستورغذایی های ایرانی است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

ماهی را اگر در روغن سرخ کنند باعث تشنگی شده و دیر از معده دفع می شود. آشامیدن آب بلافاصله بعد از خوردن ماهی بسیار مضر و موجب بیماری های مزمن می گردد. برای بیماری های ریوی، ضعف کبد و کلیه درد و پیچش روده موثر است. تمام برگ های سبز تره به دلیل داشتن مواد گوگردی، ضد عفونی کننده قوی بوده و موجب تقویت دستگاه ریوی می شوند. مهم ترین ترکیبات گشنیز عبارتند از: اسانس، اسید اگزالیک، اسید اولییک، اسید پالمتیک، اسید لینولییک، اسید پتروسه لینک، کلسیم، ویتامین A و ویتامین C. جعفری تقویت کننده معده و روده و کبد، هضم کننده غذا، باز کننده انسداد کبد و طحال، گرم کننده کلیه و مثانه، چاق کننده بدن می باشد. شوید برای تنگی نفس و امراض بلغمی سینه و معده، سکسکه، ضعف معده و کبد و طحال سنگ کلیه و مثانه مناسب است.

سبزی پلو گرم و ماهی و برنج آبکش شده سرد می باشند.

  1. ماهی ها را در آرد سوخاری بغلتانید و با شعله متوسط که برشته و مغر طبخ شود ماهی را جداگانه سرخ کنید. توجه کنید اگر آرد سوخاری تان آماده است نیاری به نمک زدن ندارد ولی درصورتی که خودتان ارد سوخاری را درست می کنید نمک فراموشتان نشود.
  2. برنح را بگذارید بجوشد و بعد از آبکش کردن ته قابلمه روغن بریزید و برای ته دیگ آن می توانید سیب زمینی و یا نان لواش بگذارید.
  3. سیر را پوست کنده و ریز خرد کنید سپس لا به لای برنجی را که می ریزید سبزی و سیر را لای آن بپاشید و روی حرارت ملایم بگذارید تا خوب بپزد. نکته : اگر سبزی را ۵ دقیقه مانده به آبکش کردن در قابلمه بریزید و بعد با هم آبکش کنید سبزی پلو یکدست تر در میاد.
.

منبع : ashpazbashy.com

منبع : بخش آشپزی آکاایران
برچسب :